Watford F.C. będzie nosić koszulki z logeim Dogecoina | Wiadomości | CrypS.

Watford F.C. będzie nosić koszulki z logeim Dogecoina

Zerelik Maciej
watford fc dogecoin

Jak donosi brytyjski serwis sportowy The Athletic, zawodnicy angielskiej drużyny piłkarskiej Watford F.C. będą w tym sezonie nosić koszulki z logiem Dogecoina. Meme coin pojawi się na wszystkich trzech koszulkach Watford.

Pojawienie się DOGE na koszulkuach drużyny jest opłacane przez stronę zakładów sportowych i kasyno kryptowalutowe Stake.com. Umowa jest warta co najmniej 700 000 funtów (970 500 dolarów) i zostanie zapłacona w kryptowalucie. Aby wywołać rozgłos wokół partnerstwa, Stake.com planuje również rozdać 10 milionów DOGE (wartych 2 miliony dolarów).

Dogecoin nigdy nie pojawił się podczas prestiżowych wydarzeń sportowych w Wielkiej Brytanii. Nie jest jednak niczym niezwykłym, że Shiba Inu pojawia się na stadionach sportowych. Zagorzali zwolennicy tej monety wielokrotnie sponsorowali sportowców i wydarzenia sportowe już od 2014 roku, kiedy to posiadacze Dogecoin połączyli siły na Reddit, aby sponsorować kierowcę NASCAR Josha Wise’a. Ponadto wsparli również zespół bobslejowy Jamajki na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w tym roku.

Umowa ze Stake.com nie jest pierwszym sponsoringiem kryptowalutowym Watford. W sezonie 2019-2020 drużyna nosiła koszulki z logiem Bitcoina. Była to część umowy z inną stroną oferującą zakłady sportowe, Sportsbet.io.

Spencer Field, rzecznik Watford F.C., powiedział wtedy dla portalu Decrypt, że trwa „długa i ciągła dyskusja na temat kryptowalut” na forum Watford F.C. Dowodem na to jest fakt, że trzy lata wcześniej fani Watfordu promowali EOS w wątku poświęconym kryptowalutom.

Dziś forum nie jest miejscem, gdzie dyskutuje się o Dogecoinie. Jednak w wątku utworzonym po ogłoszeniu partnerstwa ze Stake.com w dniu 22 lipca, niektórzy fani spekulowali, że płatność mogła zostać dokonana w Dogecoinach. „To hazard dla klubu z nieco lichymi finansami” – napisał jeden z fanów o decyzji klubu o przyjęciu płatności sponsorskiej w kryptowalucie krótko po tym, jak zanotowali 35 milionów dolarów straty.

 Czy klub ma nadzieję, że sponsoring Dogecoin pozwoli im polecieć na księżyc?

watford fc dogecoin
reklama
reklama