Wasabi Wallet wprowadza aktualizację i zwiększa prywatność

Wasabi Wallet wprowadza aktualizację i zwiększa prywatność

Maciej Zerelik
wasabi wallet 2.0

Firma zajmująca się prywatnością Bitcoina – zkSNACKs ogłosiła znaczną aktualizację do swojego portfela Wasabi Wallet.

W poście na blogu, firma obiecała, że Wasabi Wallet 2.0 będzie posiadał poprawiony interfejs użytkownika i wygląd oryginalnego serwisu. Co więcej, dzięki nowemu schematowi uwierzytelniania o nazwie WabiSabi, aktualizacja poprawi środki bezpieczeństwa.

Oryginalny Portfel Wasabi jest rodzajem „miksera” BTC zorientowanego na prywatność. Jego celem jest uczynienie indywidualnych transakcji BTC bardziej bezpiecznymi, dzięki CoinJoins – procesom, które łączą wiele monet (od wielu osób) w jedną transakcję.

Wasabi w rzeczywistości nie przechowuje żadnych aktywów, a zamiast tego działa jako czysty koordynator poprzez Tor – sieć, która priorytetowo traktuje bezpieczeństwo i anonimowość, poprzez ukrywanie adresów IP użytkowników.

Wasabi Wallet 2.0

Wasabi Wallet 2.0 działa w bardzo podobny sposób, jednak z kilkoma ważnymi ulepszeniami. Jednym z niech jest manualny CoinJoins. Firma twierdzi, że jest to już przeszłość i teraz wszystko będzie się odbywać automatycznie.

Jeżeli chodzi o prywatność, to firma wykorzysta WabiSabi, nowy algorytm CoinJoin, który wg. zkSNACKs „ułatwi szybsze, bardziej opłacalne wspólne transakcje bez marnotrawstwa, położy podwaliny pod płatności w ramach CoinJoins, i otworzy drzwi dla kombinacji z innymi technologiami”.

Nie wiadomo jeszcze, z czym dokładnie mogą wiązać się te technologie, ale biała księga WabiSabi zauważa, że protokół ten eliminuje ślepe podpisy – kryptograficzną koncepcję, która według zkSNACKs „poświęca pewien stopień prywatności i elastyczności”.

CoinJoins w obecnym portfelu Wasabi są ograniczone w tym sensie, że wymagają od każdego z uczestników wniesienia określonej ilości BTC, które następnie dają równe wypłaty. Korzystając z WabiSabi, użytkownicy mogą teoretycznie wnieść dowolną kwotę, niezależnie od tego, ile wydają inni uczestnicy.

CoinJoins stały się popularnym sposobem na zapewnienie prywatności blockchaina Bitcoina. W tym roku, zarówno podczas hacku na Twittera jak i KuCoin, do ukrycia śladów transakcji wykorzystane były CoinJoins i WabiSabi.

wasabi wallet 2.0
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.