W USA złożono pozew zbiorowy przeciwko Celsius | Wiadomości | CrypS.

W USA złożono pozew zbiorowy przeciwko Celsius

Redakcja
celsius wyciek danych

Kancelaria Bragar Eagel & Squire, P.C., złożyła pozew zbiorowy w sądzie okręgowym w New Jersey przeciwko platformie kryptolendingowej Celsius Network. Informację na ten temat podano w komunikacie prasowym.


Wśród oskarżonych są Celsius Lending LLC, Celsius KeyFi LLC oraz szef firmy Alex Mashinsky. To oni, zdaniem prawników, naruszyli przepisy ustawy o obrocie papierami wartościowymi i wprowadzili inwestorów w błąd co do „swoich produktów finansowych”. Firma pisze:

Cena tokenów CEL spadła z wysokiego poziomu 7,73 USD [odnotowanego] w dniu 3 czerwca 2021 r. do niskiego poziomu 0,28 USD […]. Celsius i jego podmioty stowarzyszone, wraz z poszczególnymi oskarżonymi, również naruszyły ustawę o papierach wartościowych, oferując niezarejestrowane papiery wartościowe.

Prawnicy działali w imieniu osób i podmiotów, które zainwestowały w Celsjusza.

13 czerwca platforma zawiesiła wypłaty, wymiany i przelewy między rachunkami. Miesiąc później, 14 lipca, Celsius Network i niektóre z jego spółek zależnych złożyły wniosek o upadłość.

W tym samym miesiącu firma przedstawiła plan reorganizacji swojej działalności, skupiając się na dziale górniczym.

Dla przypomnienia, Celsius KeyFi Inc. złożył pozew przeciwko platformie macierzystej, oskarżając ją o odmowę wypełnienia zobowiązań umownych.

celsius wyciek danychreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.