W tym roku na giełdy wpłacono 1.4 mld dolarów wypranych pieniędzy | Wiadomości | CrypS.

W tym roku na giełdy wpłacono 1.4 mld dolarów wypranych pieniędzy

Redakcja
bitcoin darkweb

Najnowszy raport Peckshield, firmy zajmującej się bezpieczeństwem blockchaina, pokazuje, że w 2020 roku, na giełdy kryptowalutowe, zostało przeniesione ponad 1,4 miliarda dolarów wypranych pieniędzy.

Peckshield twierdzi, że od ponad roku, zbiera dane zarówno online, jak i offline . Po zweryfikowaniu i przeanalizowaniu danych, firmie udało im się zidentyfikować ponad 100 milionów adresów transakcji. Udało im się również wskazać ponad 50 milionów adresów portfeli należących do giełd kryptowalutowych.

Na giełdy przeniesiono 147 000 BTC pochodzących z nielegalnej działalności

Peckshield, wykorzystując platformę śledzenia cyfrowych aktywów o nazwie CoinHolmes, stwierdził, że w tym roku, na giełdy zostało przeniesione około 147 000 bitcoinów (o wartości ponad 1,4 miliarda dolarów).

Według raportu, aktywa te były związane z atakami hakerów, dark webem, hazardem itp. Większość skradzionych funduszy wylądowała na największych giełdach kryptowalutowych. Zgodnie z raportem Peckshield:

“Uszeregowaliśmy giełdy z największą ilością skradzionych pieniędzy i stwierdziliśmy, że top dziesięć giełd to… Huobi, Binance, Okex, ZB Gate.io , Bitmex, Luno, HaoBTC, Bithum, i Coinbase.”

wykres giełdy

Peckshield podkreślił, że niektóre z monitorowanych adresów przeniosły również swoje fundusze na krypto miksery, co utrudnia ich dalsze śledzenie.

“Na dzień 30 czerwca 2020 r. monitorowaliśmy adres wysokiego ryzyka, z którego 1,62 mld dolarów wpłynęło na znajdujący się na czarnej liście adres, a 15,9 mld dolarów pod adres dostawcy usług mieszarki kryptowalut. W szczególności należy podkreślić, że większość funduszy została skutecznie wyprana za pośrednictwem usług mieszania bitcoina”.

bitcoin darkwebreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.