W Portugalii sprzedano dom za 3 BTC bez konwersji na waluty fiat | Wiadomości | CrypS.

W Portugalii sprzedano dom za 3 BTC bez konwersji na waluty fiat

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
nieruchomości kryptowaluty

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut coraz więcej osób sięga po aktywa cyfrowe, aby nabywać i sprzedawać nieruchomości. Dotychczas było to jednak możliwe jedynie po zamianie kryptowaluty na walutę fiat.


W dniu 5 maja pojawiła się informacja, że nieruchomość w Bradze, w Portugalii, została sprzedana wyłącznie za Bitcoina, bez konwersji na euro. Transakcja ta jest pierwszym tego typu przypadkiem w branży nieruchomości.

Apartament T3 w Portugalii został nabyty za trzy Bitcoiny, co stanowi równowartość około 110 tysięcy euro. Świadkami podpisania aktu notarialnego byli przedstawiciele firmy Zome, kancelarii prawnej Antas da Cunha Ecija oraz inni partnerzy z szwajcarskiej Crypto Valley.

Firma Zome poinformowała o tym wydarzeniu we wpisie na Facebooku. Podkreśliła w nim, że jest “na pierwszej linii frontu”, jeśli chodzi o technologię Web3 i przyjmowanie kryptowalut:

Ten akt notarialny stanowi historyczny kamień milowy, przeniesienie aktywów cyfrowych na aktywa fizyczne – dom – bez konwersji na euro. Wierzymy, że dziś otwiera się nowy świat możliwego biznesu w nieruchomościach!

Dyrektor ds. technologii Zome – Carlos Santos, uważa, że transakcja zapewni firmie nowe możliwości. Z kolei według Nuno da Silva Vieira, prawnika z kancelarii Antas da Cunha Ecija, wydarzenie to może być “wielką szansą na wzrost i tworzenie wartości” w Portugalii.

Jak wynika z podsumowania wpisu firmy, Zome tworzy też obecnie inne inicjatywy związane z Web3, które zostaną zaprezentowane “wkrótce”.

Precedens na rynku nieruchomości

Do zeszłego miesiąca, kupno nieruchomości za pomocą kryptowalut wymagało od kupującego uprzedniego przeliczenia posiadanych kryptowalut na euro. Jednak od tego czasu portugalski Departament Notarialny opracował wyraźne wytyczne dotyczące transakcji na rynku nieruchomości, które są przeprowadzane w całości za pomocą cyfrowych aktywów.

Aby ocenić, czy transakcja była legalna, jeśli jej wartość przekracza 200 000 euro, konieczne jest porównanie wartości kryptowalut między datą rejestracji aktu notarialnego a datą podpisania umowy wekslowej, a także między datami tych dwóch dokumentów.

nieruchomości kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.