W Kazachstanie mają miejsce blackouty internetu | Wiadomości | CrypS.

W Kazachstanie mają miejsce blackouty internetu

Redakcja
Kazachstan

Kazachstan jest jednym z czołowych krajów pod względem wydobycia Bitcoina. Przypada na niego aż 18,10% hashrate sieci. Obecnie jednak doświadcza blackoutów internetu. Są one związane z nasilającymi się antyrządowymi protestami.

Dostawca danych sieciowych – NetBlocks – poinformował wczoraj, że Kezachstan jest “w środku ogólnokrajowego blackoutu Internetu po dniu zakłóceń w Internecie mobilnym i częściowych ograniczeniach”.

Według firmy, “incydent ten może poważnie ograniczyć relacje z nasilających się protestów antyrządowych.”

Al Jazeera informowała w dniu 4 stycznia o protestach przeciwko rosnącym cenom energii. Już wtedy odbywały się one przez trzy dni z rzędu.

We wtorek policja wystrzeliła gaz łzawiący i granaty ogłuszające w próbie rozbicia wielotysięcznego marszu w Almaty, największym mieście Kazachstanu.

Dlaczego jest to ważne dla przemysłu kryptowalutowego? Kazachstan jest jednym z czołowych krajów, jeśli chodzi o wydobycie BTC.

Dane z Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index wskazują że jest to drugi po Stanach Zjednoczonych kraj pod tym względem. Odpowiada on aż za 18,10% hashrateu całej sieci Bitcoin.

Kazachstanreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.