W Kazachstanie mają miejsce blackouty internetu | Wiadomości | CrypS.

W Kazachstanie mają miejsce blackouty internetu

Zerelik Maciej
Kazachstan

Kazachstan jest jednym z czołowych krajów pod względem wydobycia Bitcoina. Przypada na niego aż 18,10% hashrate sieci. Obecnie jednak doświadcza blackoutów internetu. Są one związane z nasilającymi się antyrządowymi protestami.

Dostawca danych sieciowych – NetBlocks – poinformował wczoraj, że Kezachstan jest „w środku ogólnokrajowego blackoutu Internetu po dniu zakłóceń w Internecie mobilnym i częściowych ograniczeniach”.

Według firmy, „incydent ten może poważnie ograniczyć relacje z nasilających się protestów antyrządowych.”

Al Jazeera informowała w dniu 4 stycznia o protestach przeciwko rosnącym cenom energii. Już wtedy odbywały się one przez trzy dni z rzędu.

We wtorek policja wystrzeliła gaz łzawiący i granaty ogłuszające w próbie rozbicia wielotysięcznego marszu w Almaty, największym mieście Kazachstanu.

Dlaczego jest to ważne dla przemysłu kryptowalutowego? Kazachstan jest jednym z czołowych krajów, jeśli chodzi o wydobycie BTC.

Dane z Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index wskazują że jest to drugi po Stanach Zjednoczonych kraj pod tym względem. Odpowiada on aż za 18,10% hashrateu całej sieci Bitcoin.

Kazachstan
reklama
reklama