W 2021 roku codziennie rejestrowane jest ponad 600 000 nowych złośliwych aplikacji | Wiadomości | CrypS.

W 2021 roku codziennie rejestrowane jest ponad 600 000 nowych złośliwych aplikacji

Redakcja
kryptocibul - nowe szkodliwe oprogramowanie odkryte przez eset

Na podstawie ilości złośliwego oprogramowania zarejestrowanego od zeszłego roku wyraźnie widać, że cyberprzestępcy nieustannie próbują wykorzystać panikę i niepokój związany z ważnymi wydarzeniami na świecie, takimi jak pandemia koronawirusa.

Dane pozyskane i obliczone przez Finbold przewidują, że w 2021 roku (globalnie) codziennie rejestrowanych będzie około 604 059 nowych złośliwych programów (malware) oraz potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA). Szacunki te opierają się na już zarejestrowanych 61,01 milionach złośliwych programów w okresie od 1 stycznia 2021 roku do 11 kwietnia 2021 roku. Jeżeli tempo pojawiania się nowego szkodliwego oprogramowania zostanie utrzymane przez cały rok, w 2021 roku zostanie zarejestrowanych 220 milionów nowych przypadków. Będzie to stanowiło wzrost o 56,86% w porównaniu z 137,7 milionami zarejestrowanymi w zeszłym roku.

Ogólnie rzecz biorąc, w 2021 r. odnotowano gwałtowny wzrost liczby złośliwego oprogramowania. Najwięcej, bo aż 19,2 mln, pojawiło się w marcu. W tym roku zdecydowanie widać nasilenie malware w porównaniu z przypadkami z ubiegłego roku. W ciągu zaledwie trzech i pół miesiąca, zarejestrowane złośliwe oprogramowanie stanowi 44,3% z 137,7 milionów na rok 2020. Dane dotyczące świeżo wykrytego złośliwego oprogramowania pochodzą z Instytutu AV-Test.malware finbold

Chociaż złośliwe oprogramowanie i potencjalnie niechciane aplikacje zawsze stanowiły zagrożenie w związku z postępem technologicznym, cyberprzestępcy wykorzystali pandemię, aby zaatakować więcej ofiar. Pandemia ta charakteryzuje się tym, że większość ludzi spędza więcej czasu online w zarówno celach zawodowych i rozrywkowych.

Warto zauważyć, że większość ludzi pracuje zdalnie, dlatego szanse na trafienie ofiary stają się coraz większe. Ludzie w domach zazwyczaj mają też słabsze zabezpieczenia. To zwiększa prawdopodobieństwo, że staną się oni ofiarą złośliwego oprogramowania.

kryptocibul - nowe szkodliwe oprogramowanie odkryte przez esetreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.