Vitalik Buterin: Obecne próby stworzenia metaverse są skazane na niepowodzenie | Wiadomości | CrypS.

Vitalik Buterin: Obecne próby stworzenia metaverse są skazane na niepowodzenie

Maciej Żerelik
vitalik buterin potwierdza, że merge ethereum może nastąpić już w sierpniu

Dotychczasowe próby stworzenia metaverse przez korporacje mijają się z celem. Ludzie nie „wiedzą” bowiem jak powinny wyglądać wirtualne światy. Taki pogląd wyraził współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin.


Powstanie metaverse, ale nie sądzę, by obecne próby korporacji, by celowo stworzyć wirtualny świat, do czegokolwiek doprowadziły.

Słowa Buterina były odpowiedzią na wypowiedź dewelopera Deana Eigenmanna. Zauważył on, że metaverse jest koncepcją realną, ale mało prawdopodobne jest, że zostanie zrealizowany w oparciu o narzędzia, w które „inwestują teraz pieniądze inwestorzy venture capital”.

Do dyskusji włączyli się również inni wybitni członkowie społeczności np. Venkatesh Rao, autor bloga Ribbonfar.

Moja krytyka sięga głębiej niż 'meta-uniwersum Wikipedii pokona meta-uniwersum Britannicy’. Chodzi o to, że nie znamy jeszcze definicji „metaverse”. Jest zbyt wcześnie, by wiedzieć, czego ludzie naprawdę chcą. Więc wszystko, co Facebook teraz stworzy, będzie niewypałem.

Rao dodał, że jedynym celem Meta jest zdominowanie rynku sprzętu komputerowego:

Dopóki open-source’owy headset nie przewyższy [Oculus] Quest pod względem stosunku jakości do ceny, będą utrzymywać pozycję, której chcą, niezależnie od tego, co stanie się z treścią.

Giganci utrzymają pozycję

Założyciel Solany Anatolij Jakowenko również uważa, że w przewidywalnej przyszłości głównymi graczami na tym rynku pozostaną duże korporacje. Według niego wynika to przede wszystkim z kosztów produkcji skomplikowanych gier.

Przypomnijmy, że analitycy Citibanku przewidzieli, że wartość sektora metaverse wzrośnie do 13 bilionów dolarów do 2030 roku. 

vitalik buterin potwierdza, że merge ethereum może nastąpić już w sierpniureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.