Vitalik Buterin krytykuje model Stock-to-Flow | Wiadomości | CrypS.

Vitalik Buterin krytykuje model Stock-to-Flow

Maciej Żerelik
vitalik buterin potwierdza, że merge ethereum może nastąpić już w sierpniu

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, poparł Anthony’ego Sassano, twórcę The Daily Gwei, który wezwał PlanB do usunięcia swojego konta z powodu porażki promowanego przez niego modelu Stock-to-Flow (S2F).


Niegrzecznie jest się chwalić, ale uważam, że modele finansowe, które dają ludziom fałszywe poczucie pewności i przewidywalności co do wzrostu cen aktywów, są szkodliwe i zasługują na wyśmianie.

Współzałożyciel Ethereum dodał do postu wykres S2F, który pokazuje znaczną rozbieżność między obecną ceną bitcoina a jego oczekiwaną wartością, która wynika z modelu.

Krótko przed tweetem Buterina PlanB przedstawił poprawioną wersję Stock-to-Flow z najnowszymi danymi. Przyznał, że oba warianty działały dobrze przez trzy lata do marca 2022 r. Analityk napisał:

W tym momencie: albo BTC jest skrajnie niedowartościowany i wkrótce odzyska swoją wartość, albo S2F będzie mniej użyteczny w przyszłości.

PlanB dodał, że po upadku wiele osób „robi kozłów ofiarnych z powodu nieudanych projektów lub nieudanych decyzji inwestycyjnych”. Dodał, że dotyczy to także liderów.

Następnie przedstawił wykres pięciu różnych modeli przewidywania kursu BTC. Zgodnie z ilustracją, szacunki oparte na złożoności i kosztach wydobycia pierwszej kryptowaluty dają najdokładniejszy obraz sytuacji. Z drugiej strony, S2F prezentuje zbyt optymistyczną wizję.

vitalik buterin potwierdza, że merge ethereum może nastąpić już w sierpniureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.