Visa ostrzega, że ​​podekscytowanie wokół kryptowalut zaczyna słabnąć | Wiadomości | CrypS.

Visa ostrzega, że ​​podekscytowanie wokół kryptowalut zaczyna słabnąć

Konrad Juszczyk
visa mastercard

Dyrektor finansowy Visa, Vasant Prabhu odnotował pewne ochłodzenie szaleństwa kryptowalut, po tym, jak w pierwszym kwartale 2021 roku (Q1) posiadacze krypto-kart VISA wydali ponad 1 miliard dolarów.

Spadek zainteresowania kryptowalutami

Wiosną 2021 roku transakcje na kartach kryptowalutowych Visa stanowiły znaczną część wolumenu transakcji systemu płatniczego, ale emocje wokół aktywów cyfrowych zaczynają słabnąć, zgodnie ze słowami dyrektora finansowego Visa dla Bloomberg. Według raportu za trzeci kwartał finansowy zakończony 30 czerwca, wolumen płatności w systemie wzrósł o 34%, do 2,7 bln USD. Transgraniczne transfery online wzrosły o 56%, przy czym większość tego wzrostu stanowiły transakcje dotyczące aktywów cyfrowych. Szef najwyższego szczebla poinformował, że ich szczyt przypada na kwiecień i maj, po czym nastąpił spadek od czerwca.

Nastąpił dość duży wzrost zakupów kryptowalut, zwłaszcza w kwietniu i maju, ale w czerwcu zaczęło się cofać. – powiedział Prabhu w wywiadzie dla Bloomberg

Prabhu ostrzegł, że bez wsparcia ze strony wschodzącego rynku kryptowalut, wolumen przelewów transgranicznych może spaść. A zgodnie z raportem to transakcje między krajami należą do najbardziej dochodowych dla firmy, ponieważ podlegają one wysokim opłatom. W pierwszej połowie 2021 roku posiadacze kart kryptowalutowych Visa wydali ponad 1 miliard dolarów, po czym firma ujawniła, że współpracuje z 50 wiodącymi platformami kryptograficznymi, w tym FTX i Coinbase, za pośrednictwem programów krypto-kart Visa.

Mamy klientów od 18-letnich studentów po 70-letnie babcie. [To] dodatkowo podkreśla rosnący apetyt ludzi w każdym wieku na używanie kryptowalut jako codziennej waluty. – stwierdza Visa

W kwietniu dyrektor generalny systemu płatności Alfred Kelly zauważył, że firma jest „niezwykle dobrze pozycjonowana” w przestrzeni aktywów cyfrowych. Stwierdził również, że Visa może sprawić, że waluty cyfrowe będą „bezpieczniejsze, bardziej użyteczne i wygodniejsze w płatnościach”.

visa mastercard
reklama
reklama