Visa i Mastercard przyspieszają adopcję kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Visa i Mastercard przyspieszają adopcję kryptowalut

Zerelik Maciej
visa mastercard

Globalni giganci płatniczy, Visa i Mastercard, poczyniły ostatnio olbrzymie kroki w kierunku adopcji kryptowalut i wsparcia procesu płatności.

Obydwie firmy dokonały tego, uruchamiając nowe możliwości dokonywania płatności dla użytkowników na całym świecie. Visa, wraz z firmą Mastercard, ogłosiła w ubiegłym miesiącu projekty i partnerstwa mające na celu umożliwienie stosowania kryptowalut. Ogłoszenia te spowodowały znaczny wzrost popularności cyfrowych aktywów.

Dzięki wsparciu Visy i Mastercard, dwóch największych tradycyjnych platform płatniczych na świecie, kryptowaluty mogą zyskać uznanie w oczach ludzi, a zwłaszcza wśród zwolenników tradycyjnych platform finansowych. Teraz ludzie głównego nurtu, mogą zobaczyć cyfrowe waluty w pozytywnym świetle.

Mastercard zachęca dostawców usług płatniczych oraz giełd, do zarejestrowania się w programie kart kryptowalutowych. Dzięki temu programowi, Mastercard w ciągu kilku tygodniu weszło we współpracę z wieloma przedsiębiorstwami.

Visa i Mastercard pomogą w adopcji kryptowalut

W zeszłym tygodniu Visa opublikowała wpis na swoim blogu, w którym stwierdziła, że jest gotowa dostarczyć wartość dla ludzi, firm i gospodarek niezależnie od waluty, formy i kanału. W tym kontekście firma mówiła o kryptowalutach i podkreślała rolę aktywów cyfrowych w swoich projektach.

Visa ogłosiła, że jest gotowa pomóc w kształtowaniu i wspieraniu roli kryptowalut w przyszłości pieniądza. Już wcześniej firma pomagała w adopcji, świadcząc swoje usługi dla giełd takich jak Coinbase czy Fold.

Z drugiej strony, Mastercard zachęca dostawców usług płatności kryptowalutowych i giełd do zapisania się na swoją platformę „Accelerate”.

Posunięcie to ma na celu przede wszystkim uproszczenie procesu partnerskiego dla dostawców kryptowalutowych kart kredytowych i debetowych. Firma twierdzi, że jest gotowa pomóc firmom produkującym krypto karty w ekspansji i wejściu na nowe rynki.

visa mastercard
reklama
reklama