Użytkownik KuCoin tworzył fałszywe memecoiny przez 2 lata | Wiadomości | CrypS.

Użytkownik KuCoin tworzył fałszywe memecoiny przez 2 lata

Dawid Kucharczyk
kucoin atak hakerski

Giełda kryptowalut KuCoin poinformowała, że adres, który każdego dnia uruchamiał kilka scam coinów (głównie memcoinów) należał do jednego z jej użytkowników.


W ciągu dwóch lat udało mu się przeprowadzić tysiące nieuczciwych transakcji. Firma postanowiła jednak nie zamrażać jego aktywów, dopóki nie pojawi się raport od organów ścigania.

Użytkownik Twittera pod pseudonimem @librehash upublicznił adres portfela, który przez dwa lata codziennie uruchamiał od dwóch do pięciu memcoinów. Inny użytkownik, używający pseudonimu @lyu_johnny, potwierdził tę informację. Etherscan oznaczył już wspomniany adres jako portfel phishingowy.

Sama giełda KuCoin również potwierdziła te informacje. Ponadto firma powiedziała, że jeśli członkowie społeczności napotkają jakiekolwiek podejrzane zachowania, powinni zgłosić je na policję i przekazać odpowiednie materiały jej zespołowi.

Hack Twittera KuCoin

24 kwietnia konto na Twitterze giełdy KuCoin padło ofiarą włamania. Przestępcy weszli w posiadanie strony na 45 minut, ale to był “wystarczający” czas, aby wykonać brudną robotę. Hakerzy opublikowali fałszywe posty i w efekcie kilku użytkowników straciło swoje aktywa.

kucoin atak hakerskireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.