Użytkownicy BlockFi ofiarami wulgarnego i rasistowskiego ataku | Wiadomości | CrypS.

Użytkownicy BlockFi ofiarami wulgarnego i rasistowskiego ataku

Mariusz Przepiórka
Użytkownicy BlockFi ofiarami wulgarnego i rasistowskiego ataku

Według magazynu Forbes, tymczasowe zamknięcie rejestracji w aplikacji BlockFi, służącej do udzielania kryptowalutowych pożyczek, było spowodowane złośliwym atakiem ze strony nieznanego sprawcy.

Zdaniem pracowników firmy, działający w pojedynkę napastnik 7 marca rozpoczął proces rejestracji ponad 1000 fałszywych kont, wykorzystując do tego adresy e-mail należące do prawdziwych użytkowników. W miejsce imion i nazwisk dla zakładanych kont napastnik wpisał wulgarne i rasistowskie określenia. W efekcie doszło do automatycznej wysyłki blisko 500 wiadomości e-mail z obraźliwymi treściami, zanim firma BlockFi zorientowała się w problemie i całkowicie wstrzymała rejestracje.

czym jest BlockFi

Jedną z osób, które otrzymały taką wiadomość była Sara Sheridan, dziennikarka z Filadelfii. Stwierdziła ona, że nie ma nic wspólnego z branżą kryptowalutową i przed otrzymaniem obraźliwego e-maila nigdy nie słyszała o firmie BlockFi. Zac Prince, prezes BlockFi, początkowo opisywał atak jako problem techniczny z nową organizacją procesu rejestracji, jednak w rozmowie z magazynem Forbes przyznał, jakie były rzeczywiste przyczyny zamieszania.

Problemy w kluczowym momencie dla firmy

Podobny atak został zgłoszony w ubiegłym miesiącu przez kryptowalutową giełdę instrumentów pochodnych FTX. Atakującym udało się oszukać dane pobierane z aplikacji Signal firmy Blockfolio, którą FTX przejęła w sierpniu 2020. Prezes giełdy Sam Bankman-Fried twierdzi, że za atakiem mogła stać konkurencja.

Osoby odwiedzające stronę internetową BlockFi obecnie mogą przeczytać komunikat, który wyjaśnia, że rejestracja jest niedostępna, natomiast dotychczasowi klienci BlockFi mają pełny dostęp do platformy. Problemy BlockFi pojawiają się w krytycznym momencie dla firmy działającej od 3 lat. Aktualnie próbuje ona zamknąć proces pozyskiwania środków, który zwiększy jej wycenę do około 3 mld USD. Pożyczkodawca aktywów kryptowalutowych przyciągnął do tej pory ponad 100 milionów dolarów w kapitale venture, w tym wkłady od Coinbase Ventures i Winklevoss Capital.

Użytkownicy BlockFi ofiarami wulgarnego i rasistowskiego atakureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.