USA straciło 5 mld USD na sprzedaży BTC? | Wiadomości | CrypS.

USA straciło 5 mld USD na sprzedaży BTC?

Dawid Kucharczyk
Bitcoin na amerykańskich uczelniach

Rząd USA stracił co najmniej 5,1 mld dolarów zysków z “pospiesznej” sprzedaży bitcoinów skonfiskowanych przestępcom. Takie obliczenia przedstawił Jameson Lopp, CTO start-upu Casa.


Powołał się on na statystyki opublikowane przez US Marshals Service (USMS), z których wynika, że od 2014 roku władze skonfiskowały i sprzedały na aukcji ponad 185 230 BTC za 151,5 mln dolarów. Tymczasem obecna wartość tej ilości bitcoinów wynosi 5,2 mld dolarów.

https://twitter.com/lopp/status/1637720196910665728

Większość wymienionych bitcoinów dotyczy środków przejętych z zamkniętego darknetowego rynku Silk Road. USMS zajęło ponad 144 000 BTC od twórcy platformy, Rossa Ulbrichta, które w tamtym czasie były wyceniane na 122 miliony dolarów. Agencja uzyskała również kontrolę nad 29 000 BTC z różnych portfeli związanych z Silk Road.

Ostatnią pozycją na liście jest 69 370 BTC (około 1 mld USD w momencie zajęcia) związanych z darknetowym rynkiem, który został zajęty w listopadzie 2020 roku przez Departament Sprawiedliwości USA. Ponieważ nie zostały one jeszcze sprzedane, ich realna wartość w tym momencie nie została określona.

Dodatkowo lista obejmuje 500 BTC zajętych przez władze w Północnym Dystrykcie Ohio w ramach sprawy dotyczącej oszustwa, a także szereg innych aktywów.

Dla przypomnienia, w listopadzie 2020 roku adres zawierający 69 370 BTC z Silk Road był uważany za czwartego największego hodlera bitcoinów na świecie. Obecnie znajduje się on na ósmym miejscu.

Bitcoin na amerykańskich uczelniachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.