USA ostrzega przed oszczędzaniem na emeryturę w krypto | Wiadomości | CrypS.

USA ostrzega przed oszczędzaniem na emeryturę w krypto

Anna Sutowicz
ofac umieszcza portfele kryptowalut na liście sankcji

Kryptowaluty, takie jak bitcoin i inne aktywa cyfrowe stanowią znaczne ryzyko dla inwestorów kont emerytalnych 401 (k). To stanowisko Departamentu Pracy USA. Chodzi o oszustwa, kradzieże i straty finansowe. 

Kryptowaluty stale przyciągają uwagę amerykańskich ustawodawców. Departament Pracy Stanów Zjednoczonych (DOL) w ostatnich miesiącach odnotował wzrost liczby firm zajmujących się marketingiem inwestycji kryptograficznych w ramach kont emerytalnych 401(k).

W opublikowanym wczoraj raporcie, Departament Pracy Stanów Zjednoczonych zwrócił się do inwestorów kont emerytalnych 401(k), by zachowali wyjątkową ostrożność w czasie obchodzenia się z kryptowalutami i innymi aktywami cyfrowymi. Departament powołał się na liczne oszustwa, kradzieże i straty finansowe w tym sektorze. DOL wskazuje na zmienność kryptowalut, obawy związane z przechowywaniem i prowadzeniem dokumentacji, problemy z wiarygodną wyceną oraz niejasne środowisko regulacyjne.

Amerykański Departament Pracy poinformował, także, że przeprowadzi program śledczy, którego przedmiotem będą plany emerytalne oferujące kryptowaluty.

Powiernicy ponoszą osobistą odpowiedzialność

W ustawie o zabezpieczeniach emerytalnych pracowników z 1974 roku (ERISA) brak jest szczegółowego określenia, które z klas aktywów muszą zostać uwzględnione w 401(k). Departament Pracy Stanów Zjednoczonych w swoim raporcie stwierdził, że w ramach ERISA powiernicy zobowiązani są do tego, by działać wyłącznie w interesie finansowym uczestników planu i przestrzegać rygorystycznych standardów profesjonalnej opieki. Sądy powszechnie określają takie obowiązki jako „najwyższe znane prawu”. Powiernicy, naruszający je, ponoszą osobistą odpowiedzialność za wszelkie straty planu wynikające z tego naruszenia.

Ogłoszenie Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych pojawia się w momencie, kiedy coraz to więcej usług finansowych sprzedaje kryptowaluty jako wybór inwestycyjny dla 401(k).

401(k) to konto emerytalne sponsorowane przez firmę w Stanach Zjednoczonych, na które pracownicy mogą wpłacać dochody, a pracodawcy mogą dopasować składki. 401(k) jest planem oszczędności emerytalnych, który oferowany jest przez większość pracodawców. Jest to konto emerytalne pozwalające pracownikom na oszczędzanie części wynagrodzenia w sposób korzystny pod względem podatkowym. Pieniądze, które zostały zarobione w planie 401(k) nie są opodatkowane aż do czasu przejścia pracownika na emeryturę.

ofac umieszcza portfele kryptowalut na liście sankcji
reklama
reklama