Urugwajski senator zgłasza projekt ustawy kryptowalutowej | Wiadomości | CrypS.

Urugwajski senator zgłasza projekt ustawy kryptowalutowej

Mariusz Przepiórka
Urugwajski senator zgłasza projekt ustawy kryptowalutowej

Urugwajski senator Juan Satori przedstawił projekt ustawy regulującej kryptowaluty i umożliwiającej firmom przyjmowanie płatności kryptowalutowych. Satori dołącza do rosnącej listy polityków z krajów Ameryki Południowej, które starają się wprowadzić kryptowaluty do głównego nurtu. Senator nie proponuje jednak użycia kryptowalut jako prawnego środka płatniczego, jak zrobił to Salwador.

Senator opublikował wpis na Twitterze, w którym poinformował o projekcie pionierskiej ustawy, która ma na celu ustanowienie legalnego i bezpiecznego wykorzystania kryptowalut w biznesie. Projekt ustawy proponuje, że „aktywa kryptowalutowe będą uznawane i akceptowane przez prawo i stosowane w każdym legalnym biznesie. Będą one uważane za ważny środek płatniczy, wraz z tymi, które są zawarte w ustawie o integracji finansowej”.

Senator należy do Partii Narodowej, która obecnie rządzi w Urugwaju i zajmuje 10 z 30 miejsc w senacie. Jeśli projekt ustawy zyska poparcie, rząd wyda trzy rodzaje licencji dla firm korzystających z kryptowalut. Pierwsza z nich umożliwia firmom handel dowolnymi aktywami kryptowalutowymi w roli pośrednika. Druga licencja pozwoli firmie „przechowywać, utrzymywać lub zabezpieczać aktywa kryptowalutowe”, a trzecia pozwala na emisję „aktywów kryptowalutowych lub tokenów użytkowych o cechach finansowych”.

Ameryka Łacińska przoduje w przyjęciu kryptowalut

Satori twierdzi, że „odsetek osób, które inwestują w kryptowaluty w porównaniu do całkowitej liczby mieszkańców w kraju, jest niski” i podkreśla znaczenie przyjęcia regulacji kryptowalut w celu „promowania inwestycji i ochrony inwestorów”. Urugwaj jest zatem kolejnym krajem, który chce ułatwić stosowanie kryptowalut. W ubiegłym miesiącu podobne kroki podjął Paragwaj, który przedstawił projekt ustawy bitcoinowej, oraz Panama i Argentyna, gdzie przygotowano projekt ustawy umożliwiającej wypłacanie wynagrodzeń w kryptowalutach. Kolumbia również dołączyła do kryptowalutowego peletonu. Senator z tego kraju, Mauricio Toro, 27 lipca przedstawił ustawę, która dotyczy giełd kryptowalutowych i ochrony konsumentów.

Urugwajski senator zgłasza projekt ustawy kryptowalutowej
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.