UOKiK potwierdza: DasCoin to piramida finansowa | Wiadomości | CrypS.

UOKiK potwierdza: DasCoin to piramida finansowa

Mariusz Przepiórka
uokik uznaje dascoin za piramidę finansową

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) opublikował ostrzeżenie przed piramidą finansową DasCoin. Podejrzany projekt po raz kolejny znalazł się na celowniku polskich instytucji nadzorujących rynek finansowy.

W oficjalnym komunikacie opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej UOKiK stwierdza, że działanie właściciela DasCoin uznaje się za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów. Instytucja zarzuca przedsiębiorcy, że stosuje nieuczciwą praktykę rynkową polegającą na założeniu, prowadzeniu i propagowaniu systemu promocyjnego typu piramida. Według doniesień medialnych DasCoin mógł zgromadzić „inwestycje” w wysokości 250 mln zł.

Ostrzeżenia przed tym projektem pojawiały się już w 2018 roku. O możliwych nieprawidłowościach informowali m.in. członkowie Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin oraz fundacji Trading Jam Session.

uokik uznaje dascoin za piramidę finansowąreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.