Uniwersytet Tokijski uruchomi kursy w metaverse | Wiadomości | CrypS.

Uniwersytet Tokijski uruchomi kursy w metaverse

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Parlament Japonii przyjął wytyczne ws. regulacji stablecoinów

Wydział Inżynierii Uniwersytetu w Tokio będzie oferował szereg programów szkoleniowych w wirtualnych światach pod koniec 2022 roku. Taką informację podaje Asahi.


Dzięki tej inicjatywie studenci będą mogli studiować informatykę, sztuczną inteligencję i programowanie bez względu na płeć, wiek, status społeczny czy miejsce zamieszkania.

Młodzież szkolna zostanie zapoznana z metaverse i opowie o perspektywach kariery w branży. Studenci uniwersytetów i obecni uczestnicy będą mieli możliwość przekwalifikowania się.

Pomyślne ukończenie kursu skutkuje otrzymaniem certyfikatu. Na tym etapie nie ma planów utworzenia osobnego wydziału ze stopniami naukowymi.

Głównym celem projektu jest rozwiązanie problemu niedoboru zasobów ludzkich w dziedzinie transformacji cyfrowej. Autorzy inicjatywy zamierzają przyciągnąć do programu więcej kobiet ze względu na ich niedobór w branży.

W czerwcu rząd autonomicznego regionu Hiszpanii, Katalonii, ogłosił plany uruchomienia własnego metaverse. Wcześniej Samsung Electronics stworzył park rozrywki Space Tycoon w wirtualnym świecie Roblox.

Parlament Japonii przyjął wytyczne ws. regulacji stablecoinówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.