UE zobowiąże gigantów technologicznych do walki z deepfake | Wiadomości | CrypS.

UE zobowiąże gigantów technologicznych do walki z deepfake

Redakcja
deepfake

Komisja Europejska zaktualizuje przepisy zobowiązujące firmy takie jak Meta, Twitter i Google do usuwania fałszywych kont, dezinformacji i deepfake. Informację tę podała agencja Reuters.


W dniu 16 czerwca 2022 r. Komisja Europejska planuje przedstawić zaktualizowany kodeks walki z dezinformacją. Zgodnie z dokumentem, giganci technologiczni muszą opracować narzędzia do weryfikacji informacji i współpracować z organizacjami zajmującymi się sprawdzaniem faktów.

Firmy będą musiały informować o zdalnych botach, liczbie moderatorów w każdym kraju, a także o systemach sztucznej inteligencji wykorzystywanych do zwalczania deepfake.

Jak donoszą media, ponad 30 firm, w tym Meta, Twitter, Google, Microsoft i TikTok, zamierza podpisać się pod zaktualizowanym kodeksem. Będą one zobowiązane do publikowania raportów dotyczących poszczególnych krajów UE, a nie statystyk ogólnoeuropejskich czy światowych.

Firmom naruszającym te zasady grożą grzywny w wysokości do 6% rocznego obrotu.

Przypomnijmy, że w kwietniu UE przyjęła ustawę o usługach cyfrowych, która zwiększa odpowiedzialność gigantów technologicznych w zakresie algorytmów rekomendacji i ukierunkowanych reklam. W tym samym miesiącu Elon Musk poparł projekt regulacji mediów społecznościowych.

deepfakereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.