Uber w pewnym momencie zaakceptuje kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Uber w pewnym momencie zaakceptuje kryptowaluty

Redakcja
uber

Dyrektor generalny Ubera, Dara Khosrowshahi, powiedział, że klienci w przyszłości “zdecydowanie” będą mogli używać kryptowalut do płatności w aplikacji. Potwierdził też, że w firmie prowadzone są wewnętrzne rozmowy dotyczące cyfrowych aktywów.

Biorąc pod uwagę słowa dyrektora generalnego, nie jest to kwestia tego, czy, ale kiedy, aplikacja ridesharingowa Uber zaakceptuje kryptowaluty jako płatność.

W wywiadzie z Bloombergiem dyrektor generalny Ubera, Dara Khosrowshahi, powiedział, że Uber “zdecydowanie” zaakceptuje kryptowaluty “w pewnym momencie”. Dodał także, że ludzie w jego firmie “cały czas prowadzą rozmowy” na temat cyfrowych aktywów.

Jeśli chodzi o to, dlaczego firma nie udostępniła jeszcze tego typu płatności, Khosrowshahi wskazał na koszty i ślad środowiskowy związany z “Bitcoinem i niektórymi innymi kryptowalutami”. I to pomimo tego, że są one “dość cenne jako magazyn wartości”.

W miarę jak mechanizm wymiany staje się mniej kosztowny, staje się bardziej przyjazny dla środowiska, myślę, że zobaczysz, jak skłaniamy się ku kryptowalutom nieco bardziej.

Mimo iż Khosrowshahi przedstawił pozytywne informacje dot. przyszłości firmy, cena akcji Ubera odnotowała 6% spadek. Indeks Nasdaq stracił w tym samym czasie 2,6%, podczas gdy Bitcoin 3,5%.

uberreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.