Uber w pewnym momencie zaakceptuje kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Uber w pewnym momencie zaakceptuje kryptowaluty

Zerelik Maciej
uber

Dyrektor generalny Ubera, Dara Khosrowshahi, powiedział, że klienci w przyszłości „zdecydowanie” będą mogli używać kryptowalut do płatności w aplikacji. Potwierdził też, że w firmie prowadzone są wewnętrzne rozmowy dotyczące cyfrowych aktywów.

Biorąc pod uwagę słowa dyrektora generalnego, nie jest to kwestia tego, czy, ale kiedy, aplikacja ridesharingowa Uber zaakceptuje kryptowaluty jako płatność.

W wywiadzie z Bloombergiem dyrektor generalny Ubera, Dara Khosrowshahi, powiedział, że Uber „zdecydowanie” zaakceptuje kryptowaluty „w pewnym momencie”. Dodał także, że ludzie w jego firmie „cały czas prowadzą rozmowy” na temat cyfrowych aktywów.

Jeśli chodzi o to, dlaczego firma nie udostępniła jeszcze tego typu płatności, Khosrowshahi wskazał na koszty i ślad środowiskowy związany z „Bitcoinem i niektórymi innymi kryptowalutami”. I to pomimo tego, że są one „dość cenne jako magazyn wartości”.

W miarę jak mechanizm wymiany staje się mniej kosztowny, staje się bardziej przyjazny dla środowiska, myślę, że zobaczysz, jak skłaniamy się ku kryptowalutom nieco bardziej.

Mimo iż Khosrowshahi przedstawił pozytywne informacje dot. przyszłości firmy, cena akcji Ubera odnotowała 6% spadek. Indeks Nasdaq stracił w tym samym czasie 2,6%, podczas gdy Bitcoin 3,5%.

uber
reklama
reklama