Tylko bitcoin przetrwa. Reszta walut upadnie, również na dobre zniknie USDT – twierdzi CEO Tethera

W tym poście:
Bitcoin
-2.67%
Tether USDt
-0.02%

Można by pomyśleć, że liderzy czołowych projektów kryptowalutowych będą zawsze do końca bronić swoich produktów, przekonując o tym, że ich waluta przetrwa wszystko. CEO Tethera – Paolo Ardoino – dał się jednak poznać z nieco innej strony, bowiem okazało się, że stawia bitcoina ponad USDT. 


  • Paolo Ardoino był gościem włoskiego „Italia Bitcoin Podcast”, gdzie dyskutował o przyszłości kryptowalut oraz walut fiducjarnych.
  • CEO Tethera zadeklarował się jako maksymalista bitcoina, stwierdzając, że tylko ta kryptowaluta przetrwa na rynku, a reszta upadnie.

Tylko bitcoin wytrzyma każdą katastrofę

Pochodzący z Włoch dyrektor generalny amerykańskiej firmy Tether – Paolo Ardoino – zagościł w programie „Italia Bitcoin Podcast”. 

Szef emitenta największego ze stablecoinów na rynku – USDT – nie ukrywał, że bitcoin jest dla niego ponad wszystkimi innymi cyfrowymi aktywami, a także dobrami na tradycyjnych rynkach finansowych.

Śmiało stwierdził, że jest Bitcoin Maxi i to właśnie twór Satoshiego Nakamoto przetrwa wszystkie kataklizmy tego świata.

Ardoino nie wahał się również rzucić stwierdzeniem, że ​​wszystkie waluty fiducjarne finalnie się załamią, do czego jednak przysłuży się scentralizowany i wadliwy system ich emisji oraz kontroli.

Spodziewam się resetu finansowego, w którym wszystkie waluty narodowe załamią się i doświadczą hiperinflacji. W rezultacie USDT będzie całkowicie bezużyteczne i w tym momencie uważam, że świat będzie używał tylko bitcoina

– powiedział.

Wspomniał, że „cyfrowe złoto” to „jedyna waluta, która jest w stanie wytrzymać każdą katastrofę od teraz do następnych 2000 lat”.

Co jednak z flagowym produktem jego firmy, czyli USDT? Prezes Tethera sugeruje, aby traktować ich stablecoina jako coś w rodzaju „produktu przejściowego”. Jego główną funkcją jest wspieranie zachwianych gospodarek  w utrzymaniu równowagi w niespokojnych momentach i przejściu za jego pośrednictwem na rynek BTC. 

Jeżeli natomiast chodzi o główny cel kryptowalutowego giganta, na którym ten się obecnie skupia, jest to skupienie się na rynkach wschodzących, gdzie dostęp do dolarów amerykańskich jest w dalszym ciągu utrudniony. USDT w takich państwach ma pomagać przezwyciężyć problemy natury ekonomicznej, gdy fiaty po prostu zawodzą.

Uważam, że produkt USDT powinien istnieć tak długo, jak długo będzie na niego zapotrzebowanie

– podsumował Ardoino.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->