Twórcy Monero zaktualizowali protokół | Wiadomości | CrypS.

Twórcy Monero zaktualizowali protokół

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
monero

13 sierpnia zespół Monero z powodzeniem wdrożył hardfork, aby zaktualizować protokół kryptowaluty skoncentrowanej na prywatności.


W ramach aktualizacji algorytm Bulletproofs został podniesiony do poziomu Bulletproofs+. Efektem jest zmniejszenie rozmiaru transakcji i zwiększenie ich szybkości. Wzrost wydajności sieci ma sięgnąć 5-7%.

Deweloperzy wprowadzili “view tags” jako nowy sposób na przyspieszenie synchronizacji portfela Ledger i Trezor o 30-40%.

Liczba uczestników podpisu pierścieniowego została zwiększona z 11 do 16, co jeszcze bardziej utrudnia śledzenie transakcji monet.

Inne zmiany obejmują:

  • zmiany opłat w celu zminimalizowania zmienności i wzmocnienia ogólnego bezpieczeństwa sieci;
  • poprawiona funkcjonalność multisig i najważniejsze poprawki bezpieczeństwa.

Kurs XMR rośnie

Po aktualziacji cena XMR wzrosła z okolic 158 USD do powyżej 168 USD. W chwili pisania tego tekstu, moneta handlowana jest w okolicach 165 dolarów.

Dla przypomnienia, największa pula miningowa Monero zakończyła działalność w sierpniu, bez podania oficjalnego powodu. W dniu ogłoszenia monitorowana zdolność przetwarzania puli wynosiła 1,04 GH/s, czyli 40% całości. 

moneroreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.