Twórca Bitcoin Core odchodzi z projektu. Według niego ryzyko jest zbyt duże | Wiadomości | CrypS.

Twórca Bitcoin Core odchodzi z projektu. Według niego ryzyko jest zbyt duże

Redakcja
Rekordowe miesiące bitcoinowych górników w Ameryce Północnej

Deweloper Bitcoin Core, Jonas Schnelli, ogłosił swoje odejście z projektu Bitcoina. Jako powód podał “rosnące z roku na rok ryzyko”.

Schnelli rozpoczął pracę nad Bitcoin Core w 2013 roku. W 2015 roku został pełnoetatowym opiekunem, jednak teraz, po ośmiu latach postanowił zrezygnować z pozycji.

Bitcoin Core jest głównym oprogramowaniem, za pomocą którego zarządzane są węzły Bitcoina. Można powiedzieć, że jest to bezpośrednie potomstwo oryginalnego oprogramowania stworzonego przez Satoshiego Nakamoto w 2008 roku. Ponieważ jest ono open source, każdy może zdecydować się na wniesienie swojego wkładu.

Schnelli przypomnia że w ostatnich latach do projektu Bitcoin Core dołączyło wielu doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych programistów. Tak więc nawet pod jego nieobecność, “projekt Bitcoina będzie w najlepszych możliwych rękach”.

Powody odejścia

Mówiąc o powodzie swojego odejścia z projektu, Schnelli stwierdził, że czasami interesy się zmieniają i niewiele można na to poradzić. Dodał również, że ryzyko prawne dla deweloperów Bitcoin rośnie z roku na rok, co bywa stresujące. W rzeczywistości radzi on nowym deweloperom, aby dołączali do projektu anonimowo, tak jak on sam zrobił to osiem lat temu.

Jednak wpływ na to mogła mieć też rosnąca cena Bitcoina. W 2013 roku BTC kosztował około 13 dolarów, jednak osiągał również szczyty w okolicach 1100 dolarów. Obecnie BTC jest handlowany po 58 razy wyższej cenie.

Możliwe, że Schnelli zgromadził sporą ilość BTC. W 2013 roku ich wydobycie było bowiem dość łatwe i możliwe, że pozwoliło mu zebrać sporą fortunę.

Schnelli stwierdził, że na razie nie będzie angażował się w żadne inne projekty. Obiecał jednak, że pozostanie na Twitterze i będzie przedstawiał swoje spostrzeżenia dot. BTC. Pozostawił sobie także otwarte drzwi, które mogą pozwolić mu powrócić jako deweloper Bitcoina w przyszłości.

Rekordowe miesiące bitcoinowych górników w Ameryce Północnejreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.