Trzy irańskie elektrownie będą kopać kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Trzy irańskie elektrownie będą kopać kryptowaluty

Maciej Zerelik
bitcoin mining w iranie

Jak wynika z raportu lokalnego dziennika Tehran Times, Thermal Power Plant Holding Company (TPPH) zapowiedział udostępnienie trzech dużych irańskich elektrowni dla górników kryptowalut.

Irańskie elektrownie otrzymują od rządu korzyści i dotacje na dostawy paliwa, które z kolei są wykorzystywane do produkcji energii. I choć wcześniej zabroniono im wydobywać kryptowaluty, nowe orzeczenie z lipca pozwoliło elektrowniom angażować się w inne biznesy. Oczywiście po uzyskaniu zgody rządu, zezwoleń i zapłaceniu odpowiednich taryf.

Kopanie BTC w elektrowniach

Firma TPPH ogłosiła, że wkrótce przeprowadzi przetarg na produkcję energii elektrycznej w trzech elektrowniach, która zostanie przeznaczona do krypto górnictwa.

„Niezbędny sprzęt został zainstalowany w trzech elektrowniach Ramin, Neka i Shahid Montazeri, a dokumenty aukcyjne zostaną umieszczone na stronie SetadIran.ir w najbliższej przyszłości”.

– powiedział szef TPPH, Mohsen Tarztalab.

Tarztalab stwierdził również, że sprzedaż energii elektrycznej dla branży kryptowalut to nowy, stabilny sposób generowania zysków w sektorze energii elektrycznej.

Do kopania cyfrowych aktywów, elektrownie będą używać turbin rozprężnych. Turbiny tego typu do produkcji energii elektrycznej wykorzystują gaz ziemny i są dużo tańszą alternatywą dla paliw płynnych, takich jak olej gazowy.

„Takie turbiny nie są podłączone do krajowej sieci energetycznej – która rozprowadza energię na terenie całego kraju w celach komercyjnych – i będą w całości wykorzystywane przez plany energetyczne do wydobywania Bitcoina”.

– wyjaśnił Tarztalab.

Zbawienie dla przemysłu energetycznego

Mówi się, że lipcowe orzeczenie jest zbawieniem dla irańskiego przemysłu energetycznego. W raporcie stwierdzono, że ciągłe podwyżki cen i obowiązek dostarczania energii elektrycznej po stałych cenach, w przeszłości spowodował spadek zysków irańskich producentów energii elektrycznej.

Adopcja Bitcoina w Iranie ma miejsce podczas gdy kraj ten zmaga się z problemami gospodarczymi i jest obarczony międzynarodowymi sankcjami handlowymi. Kopanie kryptowalut zapewnia jednak nowy sposób na generowanie dochodów.

Irańscy ministrowie powiedzieli w 2019 roku, że regulowane na skalę przemysłową wydobycie kryptowalut, może wygenerować zyski nawet 8.5 mld dolarów.

bitcoin mining w iranie
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.