Trudności techniczne podczas wdrażania płatności BTC w Salwadorze | Wiadomości | CrypS.

Trudności techniczne podczas wdrażania płatności BTC w Salwadorze

Konrad Juszczyk
Bitcoin prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze

Wprowadzenie Bitcoina jako prawnego środka płatniczego w Salwadorze było wspaniałym momentem dla społeczności kryptowalut na całym świecie, mimo że całe wydarzenie nie przebiegło zgodnie z planem.

Problemy z wdrażaniem BTC

Salwador zawiesił niedawno rejestrację nowych użytkowników portfela cyfrowego Chivo oraz zakazał pobierania aplikacji na nowych modelach smartfonów. Prezydent Nayyib Bukele jako przyczynę problemów podał napięte terminy tworzenia infrastruktury dla kryptowalut. Wszystko powoli wraca do normy, jednak sam Bukele przyznał, że postawili sobie zbyt duży ciężar na barki.

Uruchomienie wszystkiego w ciągu trzech miesięcy było zbyt dużym wyzwaniem i popełniliśmy błędy, ale już je naprawiamy i setki tysięcy Salwadorczyków może już używać Chivo bez żadnych problemów – powiedział prezydent Salwadoru.

Nayyib Bukele ogłosił, że „błędy techniczne portfela Chivo zostały naprawione w 95%” i jego całkowita naprawa zajmie jeszcze kilka dni. Jego doradca prawny ujawnił niedawno w wywiadzie, że firmy, które odmówią dokonywania transakcji za pomocą Bitcoina i nie korzystają z krajowego portfela Chivo, będą podlegać sankcjom na mocy krajowego prawa ochrony konsumentów. Prezydent ogłosił również, że:

  • Liczba użytkowników Chivo osiągnęła 500 000, czyli około 7% populacji.
  • 200 bankomatów z obsługą portfela kryptograficznego zainstalowanych w kraju działa bez problemów.
  • Minimalna wielkość transakcji została zmniejszona z 5 USD do 0,01 USD.
  • Rozszerzyła się lista firm i sieci akceptujących kryptowalutę.
Bitcoin prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze
reklama
reklama