Trudności techniczne podczas wdrażania płatności BTC w Salwadorze | Wiadomości | CrypS.

Trudności techniczne podczas wdrażania płatności BTC w Salwadorze

Konrad Juszczyk
Bitcoin prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze

Wprowadzenie Bitcoina jako prawnego środka płatniczego w Salwadorze było wspaniałym momentem dla społeczności kryptowalut na całym świecie, mimo że całe wydarzenie nie przebiegło zgodnie z planem.

Problemy z wdrażaniem BTC

Salwador zawiesił niedawno rejestrację nowych użytkowników portfela cyfrowego Chivo oraz zakazał pobierania aplikacji na nowych modelach smartfonów. Prezydent Nayyib Bukele jako przyczynę problemów podał napięte terminy tworzenia infrastruktury dla kryptowalut. Wszystko powoli wraca do normy, jednak sam Bukele przyznał, że postawili sobie zbyt duży ciężar na barki.

Uruchomienie wszystkiego w ciągu trzech miesięcy było zbyt dużym wyzwaniem i popełniliśmy błędy, ale już je naprawiamy i setki tysięcy Salwadorczyków może już używać Chivo bez żadnych problemów – powiedział prezydent Salwadoru.

Nayyib Bukele ogłosił, że „błędy techniczne portfela Chivo zostały naprawione w 95%” i jego całkowita naprawa zajmie jeszcze kilka dni. Jego doradca prawny ujawnił niedawno w wywiadzie, że firmy, które odmówią dokonywania transakcji za pomocą Bitcoina i nie korzystają z krajowego portfela Chivo, będą podlegać sankcjom na mocy krajowego prawa ochrony konsumentów. Prezydent ogłosił również, że:

  • Liczba użytkowników Chivo osiągnęła 500 000, czyli około 7% populacji.
  • 200 bankomatów z obsługą portfela kryptograficznego zainstalowanych w kraju działa bez problemów.
  • Minimalna wielkość transakcji została zmniejszona z 5 USD do 0,01 USD.
  • Rozszerzyła się lista firm i sieci akceptujących kryptowalutę.
Bitcoin prawnym środkiem płatniczym w Salwadorzereklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.