To wydarzenie stanowi przełom dla bitcoina - wskazuje Mike Novogratz | Wiadomości | CrypS.

To wydarzenie stanowi przełom dla bitcoina – wskazuje Mike Novogratz

mike-novogratz

Dyrektor generalny Galaxy Digital wskazał na kluczowe zdarzenie z 2023 roku, które wzbogaciło szereg zwolenników czołowej kryptowaluty o jednego ważnego członka.


Mike Novogratz nie ukrywa swojego zadowolenia z tego, że tym razem tzw. pomarańczową pigułkę połknął Larry Fink. Społeczność wirtualnych walut używa tego zwrotu, mówiąc o osobach, które nie należały do wielbicieli największej z kryptowalut, jednak zmieniły swoje zdanie. 

Bitcoin pozyskał przychylność od BlackRock

Popularny amerykański przedsiębiorca opowiedział o tym, co jego zdaniem było najgorętszym wydarzeniem w przestrzeni kryptowalut, które rozegrało się w obecnym r. W rozmowie z Bloombergiem wskazał na to, iż bitcoin zyskał zwolennika w postaci największego na świecie managera aktywów. 

Znany miliarder oraz dyrektor generalny firmy BlackRock – Larry Fink nie pałał wcześniej sympatią do BTC. Niedawno jednak wraz z zarządzanym przedsiębiorstwem publicznie zwrócił się w kierunku tej wirtualnej waluty. 

Początkowo wspomniany mężczyzna miał sceptyczne nastawienie do bitcoina. Nie dostrzegał jego potencjału ani zalet. Jego ostatnia decyzja wskazuje natomiast na otwartość na innowacje w szybko zmieniającym się krajobrazie finansowym. 

Mike Novogratz zwrócił szczególną uwagę na zmianę narracji Larry’ego Finka względem BTC. Aktualnie bowiem twierdzi on, iż bitcoin stanie się globalną walutą, ponieważ coraz więcej ludzi z całego świata pokłada w nim nadzieję. 

Adopcja instytucjonalna może się pogłębić

Zgodnie ze spostrzeżeniami dyrektora generalnego Galaxy Digital starania BlackRock o uzyskanie pozwolenia na uruchomienie bitcoinowego ETF-a na BTC dla rynku spot są w stanie wznieść Bitcoina na nowe wyżyny. Wszystko z uwagi na to, iż pozostali inwestorzy instytucjonalni mogą jeszcze bardziej zainteresować się tą wirtualną walutą.

Obok Mike Novogratz wydał także kilka cennych wskazówek dot. budowania zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego. Osobom młodym z dużą awersją do ryzyka zalecił on umieścić w swoim portfolio dwie największe kryptowaluty – bitcoina (BTC) i ether (ETH), a także złoto, srebro i akcje Alibaby. 

Inwestorom, którzy w mniejszym stopniu tolerują ryzyko, zalecił przeznaczenie jedynie 30% środków na aktywa o wysokim potencjalne wzrostów, a kolejne 70% ostrożnie rozłożyć na obligacje i fundusze indeksowe. 

mike-novogratzreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.