Tether został w tym kraju uznany za nielegalne aktywo | Wiadomości | CrypS.

Tether został w tym kraju uznany za nielegalne aktywo

Najwyższa Prokuratura Ludowa Chin uznaje używanie najpopularniejszego ze stablecoinów za środek wymiany między walutami fiducjarnymi – zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi za nielegalne.


  • Władze Państwa Środka chcą rozprawić się z tzw. stabilnymi kryptowalutami tj. tether (USDT) wykorzystywanymi do handlu innymi walutami,
  • Najwyższa krajowa agencja egzekwująca prawo w Chinach kontynentalnych wydała ostrzeżenie skierowane do opinii publicznej przed używaniem USDT.

Tether nielegalny w Chinach

27 grudnia br. chińska Najwyższa Prokuratura Ludowa wraz z Państwową Administracją Walutową wydały wspólne oświadczenie, w którym wezwały lokalnych urzędników do wdrożenia bardziej rygorystycznych środków skierowanych przeciwko wykorzystywaniu USDT w transgranicznych transakcjach walutowych.

Z opublikowanego komunikatu wynika, iż używanie tethera jako środka wymiany między walutami lokalnymi i zagranicznymi jest nielegalne w Państwie Środka. Agencje te wyszły z założenia, że ich lokalne oddziały powinny poprawić koordynację, aby karać tego typu operacje.

Chińskie władze przypomniały, iż wszelkie działania mające związek z wymianą kryptowalut na juany nie są legalne. Co więcej, legalne nie jest również pośrednie zaangażowanie w takie transakcje – tj. wsparcie techniczne czy oferowanie usług wymiany USDT na lokalne waluty fiducjarne.

Wysokie kary dla osób łamiących prawo

Jako przestrogę w oświadczeniu odniesiono się do sprawy karnej związanej z obywatelem Państwa Środka – Zhao Dongiem – będącym założycielem pozagiełdowego biura handlu kryptowalutami RenrenBit. Został on skazany na 7 lat pozbawienia wolności oraz nałożono na niego grzywnę w wysokości 2,3 miliona juanów (322 000 dol.) za używanie dirhamów Zjednoczonych Emiratów Arabskich do kupowania USDT i odsprzedawania go w Chinach za juany.

Należy przypomnieć, iż wrogość Państwa Środka do kryptowalut nie jest niczym nowym. Dwa lata temu kraj ten wprowadził zakaz działalności związanej z wirtualnymi walutami na swoim terenie. Odnosi się on zarówno do handlu, jak i wydobycia cyfrowych aktywów.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.