Ten moment uczyni bitcoina prawdziwym magazynem wartości - wskazuje Anthony Scaramucci | Wiadomości | CrypS.

Ten moment uczyni bitcoina prawdziwym magazynem wartości – wskazuje Anthony Scaramucci

Karolina Zawodnik
Anthony Scaramucci

Założyciel SkyBridge Capital zauważył, iż poziom globalnej adopcji największej z kryptowalut jest w dalszym ciągu niski. Uznał on więc, że bitcoin (BTC) nie będzie mógł zostać uznany za “magazyn wartości”, dopóki nie osiągnie poziomu co najmniej miliarda użytkowników.


  • Anthony Scaramucci nie uważa BTC za narzędzie przeznaczone do przenoszenia wartości środków w czasie, przynajmniej nie obecnie,
  • Według wspomnianego eksperta czołowa z kryptowalut musi posiadać co najmniej miliard użytkowników, aby stać się tzw. magazynem wartości, bądź zabezpieczeniem przed inflacją walut fiducjarnych.

Bitcoin w początkowej fazie adopcji

Anthony Scaramucci zabrał głos na platformie X, aby przedstawić swoje poglądy na temat błędnych przekonań względem największej z kryptowalut. Odpowiadając na pytanie, czy BTC sprawdza się, jako zabezpieczenie przed inflacją, bądź tzw. magazyn wartości, ekspert ten odparł, że jeszcze nie teraz.

Według założyciela SkyBridge Capital bitcoin nie pełni jeszcze takich funkcji. Dodał on jednak, iż to może zmienić się w przyszłości. Aby odgrywać taką rolę, BTC musiałby posiadać co najmniej miliard użytkowników. Aktualnie jego globalna adopcja jest wciąż za niska. Zgodnie z prognozami wydanymi przez Anthony’ego Scaramucci sytuacja może ulec zmianie dopiero około 2026 r.

Choć bitcoin ma pewne cechy podobne do złota, wciąż jest on podatny na intensywną i wysoką zmienność cenową. W oczach założyciela SkyBridge Capital kryptowaluta ta stanowi więc przedmiot handlu jak każde inne ryzykowne aktywo. Obok jednak wspomniany ekspert zauważył, że dolar amerykański stracił 22% swojej wartości od stycznia 2020 r., a cena bitcoina wzrosła od tego czasu 3,5-krotnie. Niesprawiedliwe byłoby więc sugerowanie, iż kryptowaluta ta nie posiada obecnie pewnych funkcji zabezpieczających przed inflacją.

Cierpliwość jest opłacalna

Anthony Scaramucci odniósł się również do drugiego zarzutu skierowanego w stronę bitcoina. Mianowicie że ze względu, iż ma on już 15 lat nie jest nowym aktywem.

Chciałbym przypomnieć, że bracia Wright zademonstrowali lot w 1903 r. W 1918 r. wciąż pojawiali się krytycy, którzy sugerowali, że lot nie będzie opłacalny z komercyjnego punktu widzenia.

– zauważył założyciel SkyBridge Capital. Podkreślił obok, iż opłaca się być cierpliwym i wytrwałym w zakresie długoterminowym.

Zdaniem wspomnianego eksperta większa adopcja BTC może nadejść z czasem. Anthony Scaramucci uważa, że w przyszłości wartość bitcoina będzie dużo większa niż obecnie.

W chwili pisania tego tekstu za największą z kryptowalut trzeba zapłacić około 62,7 tys. dol. Od swojego szczytu wszech czasów odnotowanego 14 marca br. potaniała ona o około 15%.

Anthony Scaramuccireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.