Te czynniki wpłyną pozytywnie na bitcoina w 2024 r., prognozuje CryptoQuant | Wiadomości | CrypS.

Te czynniki wpłyną pozytywnie na bitcoina w 2024 r., prognozuje CryptoQuant

Karolina Kropopek
Greenpeace Bitcoin

Znana firma analityczna zaprezentowała powody dla których czołowa z kryptowalut może kontynuować wzrosty w przyszłym roku.


W swoim cotygodniowym raporcie CryptoQuant przedstawił kilka czynników które mogą mieć wpływ na bitcoina w nadchodzących miesiącach.

Bitcoin z pozytywnymi perspektywami

Zgodnie z prognozami przedstawionymi przez analityków rynek wirtualnych walut może wejść w cykl hossy w 2024 r. Wskazuje na to m.in. indeks Bitcoin P&L od CryptoQuant który znalazł się powyżej 1-letniej średniej kroczącej, a co więcej jest on daleki od “przegrzanego obszaru”.

Przedstawione wskaźniki cenowe również pokazują średnioterminową cenę docelową, a także szczyt na poziomie 54 tys. dol. oraz 160 tys. dol. Obok eksperci zaznaczają, iż ten pierwszy cel reprezentuje również opór cenowy.

Kontynuacja wzrostów na bitcoinie może mieć związek z cyklicznym wydarzeniem zwanym Halvingiem odbywającym się co każdy 210-tysięczny wydobyty blok BTC. Wpływa ono bowiem na zmniejszenie ilości nowych monet BTC pojawiających się w obiegu o połowę. Zwykle po tym wydarzeniu wartość czołowej kryptowaluty rosła w znacznym odstępie czasowym.

Ponadto oczekiwania związane z obniżką stóp procentowych przez amerykańską Rezerwę Federalną (Fed) mogą mieć pozytywny wpływ na “ryzykowne” aktywa tj. akcje i wirtualne waluty.

Kluczowe decyzje w sprawie ETF-ów

CryptoQuant wspomina w swoim raporcie o tym, iż w 2024 r. branża kryptowalut w szczególności będzie oczekiwać na zatwierdzenie bądź odrzucenie wniosków o bitcoinowe ETF-y spot w Stanach Zjednoczonych. Wydanie zielonego światła dla takich funduszy mogłoby wpłynąć na zwiększenie adopcji BTC ze strony inwestorów instytucjonalnych. Według spekulacji ETF-y mogą podnieść wartość rynkową bitcoina powyżej 930 miliardów dol. Jego obecna kapitalizacja wynosi natomiast ponad 853 miliarda dol. 

W chwili pisania tego tekstu największa z kryptowalut handluje w okolicy 43,5 tys. dol. W ciągu ostatnich 7 dni jej kurs wzrósł o ponad 5%. 

Greenpeace Bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.