Te 3 rodzaje aktywów warto posiadać na mroczne czasy – wskazuje CEO Tethera

W tym poście:
Bitcoin
0.01%
Tether USDt
-0.03%

CEO Tethera, Paolo Ardoino, zrównał bitcoina ze złotem. Uważa, że to aktywa, które należy posiadać w swoim portfelu w „mrocznych czasach”.


  • Szef Tethera uważa, że w „mrocznych czasach” warto mieć BTC i złoto.
  • Fed może rozpocząć cięcia stóp proc., które napędzą wzrosty na wykresie BTC.

CEO Tethera radzi, co inwestować

Prezes Tethera, Paolo Ardoino, opublikował zaskakujący post.

Bitcoin, złoto i ziemia to zabezpieczenie przed nadchodzącymi mrocznymi czasami

– poradził swoim followersom na X.

Zrównał więc BTC ze złotem i ziemią, które uchodzą za safe haven.

Mroczne czasy, czyli co?

Co jednak Ardoino uważa za mroczne czasy? Nie wyjaśnił, ale zapewne chodzi mu o sytuacje makroekonomiczną.

Nowe dane dot. rynku pracy pokazują, że ten został już mocno schłodzony. Oznacza to, że Rezerwa Federalna jest wręcz zmuszona do dokonania obniżki stóp procentowych o 0,25% lub 0,5%.

Cykl cięć może rozpocząć już 17 września. Inwestorzy zakładają, że bank centralny USA zacznie obniżać stopy.

Jak wynika z danych Fed Watch Tool za tydzień Fed zetnie stopy o 25 pb – ten scenariusz jest wyceniony na ok. 92%. Obniżka o 50 pb to kwestia ok. 8%.

Tether jest całkiem dobrze przygotowany na kryzysy. Na dzień 30 czerwca 2025 r. firma miała aktywa o wartości 162,57 mld USD, z czego 105,5 mld USD to obligacje skarbowe USA.

Posiada również 8,72 mld USD w metalach szlachetnych i 8,93 mld USD w BTC.

Nie chodzi tylko o gospodarkę

Weźmy pod uwagę jednak, że tutaj chodzi o coś więcej niż tylko problemy gospodarcze USA.

W tle obserwujemy też rozpadanie się systemu geopolitycznego, który powstał po 1989 r. USA słabną, ponoć mają ogłosić wkrótce nową strategię dot. obronności.

Jeżeli doniesienia medialne się potwierdzą, mogą zmniejszyć swoje zaangażowanie wojskowe w Europie Wschodniej i Środkowej.

Mówi się m.in. o cięciach budżetowych wojsk, które są odpowiedzialne za bronienie krajów bałtyckich, co sugeruje, że USA mogą przygotowywać się do wycofania – choćby częściowego – z regionu.

A to oznacza budowanie Europy na nowo – możliwe, że z udziałem Rosji. Nie można wykluczyć, że zakończy się to też wojną.

Stąd inwestowanie w złoto wydaje się dziś mądrym posunięciem (zakładając najczarniejszy scenariusz). Bitcoin i inne kryptowaluty mogą zyskać, jeżeli Fed rozpocznie cięcia stóp proc.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->