Tajlandia łagodzi obciążenia podatkowe i pomaga Rosjanom | Wiadomości | CrypS.

Tajlandia łagodzi obciążenia podatkowe i pomaga Rosjanom

Anna Sutowicz
Tajlandia Bitcoin

Tajlandia ma nowy pomysł na promocję branży krypto. Rząd Tajlandii zatwierdził ulgi podatkowe związane z kryptowalutami do końca 2023 roku. Prawdopodobnie zaproponuje także rosyjskim turystom alternatywne opcje płatności w kryptowalutach.

Wtorkowe posiedzenie gabinetu ministerstwa finansów w Tajlandii zakończyło się decyzją o złagodzeniu obciążeń podatkowych tajlandzkich inwestorów. Rząd zatwierdził ulgi podatkowe, w tym m.in. zwolnienie z 7% podatku VAT od transakcji krypto na giełdach regulowanych.

Obciążenia podatkowe zostaną złagodzone w okresie od kwietnia 2022 roku do końca 2023 roku. W grudniu ubiegłego roku rząd Tajlandii informował, że przygotowuje nowe ramy regulacyjne dla kryptowalut w celu minimalizacji ryzyka i poprawy ochrony inwestorów.

To jednak nie wszystkie ze zmian w tajlandzkiej branży krypto.

Tajlandia wspomoże Rosjan?

Skutkiem rosyjskiej „specjalnej operacji wojskowej” skierowanej przeciwko Ukrainie było nałożenie sankcji. Między innymi zachód wyrzucił niektóre z rosyjskich banków z systemu SWIFT. Duże firmy takie jak PayPal, Visa i Mastercard ogłosiły, że nie będą obsługiwać klientów z Rosji. Naprzeciw tym karom, Tajlandia postanowiła zaoferować Rosjanom alternatywne opcje płatności w kryptowalutach. Przynajmniej dla tych obywateli Rosji, którzy przebywają w Tajlandii. Zasoby cyfrowe mogą posłużyć jako kopia zapasowa w sytuacji anulowania transakcji.

Stowarzyszenie Turystyczne w Phuket (PTA) i Bank Tajlandii (BOT) prawdopodobnie umożliwi podróżnym z Rosji opcję płatności w postaci cyfrowych aktywów. Obywatele Rosji, którzy zostali zaatakowani surowymi sankcjami ze strony wielu państw mogliby na tym bardzo skorzystać. Jak podaje lokalny raport, prezes Stowarzyszenia Turystycznego w Phuket Bhummikitti Ruktaengam, powiedział, że aktualnie w Phuket przebywa ok. 3500-4000 rosyjskich turystów. Podczas gdy 300-400 osób to turyści z Ukrainy.

Bhummikitti Ruktaengam poinformował również, że tajlandzkie firmy mogą zacząć wchodzić w interakcje z rosyjskim systemem płatniczym MIR i wykorzystywać wzajemne procedury.

Tajlandia Bitcoin
reklama
reklama