Tajlandia: 24 Chińczyków i bitcoinowa kotłownia | Wiadomości | CrypS.

Tajlandia: 24 Chińczyków i bitcoinowa kotłownia

Mariusz Przepiórka
kotłownia

Tajlandzka policja zatrzymała 24 obywateli Chin, którzy na terenie Bangkoku prowadzili call center i z jego pomocą wyłudzali pieniądze. Na miejscu śledczy zabezpieczyli także 61 laptopów, 424 telefony komórkowe i kilka ruterów.

Zdaniem Urzędu Imigracyjnego organizatorzy tego procederu obiecywali obywatelom Chin zatrudnienie na 3-miesięcznych kontraktach z przyzwoitą pensją. Po przyjeździe zabierali pracownikom paszporty i zmuszali do pracy po kilkanaście godzin dziennie. Ich zadanie polegało na oferowaniu intratnych inwestycji w Bitcoiny. Całość działała na zasadzie popularnych w świecie forex „kotłowni”, czyli owe inwestycje były po prostu zwykłym oszustwem, a środki wpłacone przez namówionych inwestorów zostawały w kieszeniach organizatorów procederu.

Według gazety Chiang Rai Times, tajlandzka policja zlikwidowała już co najmniej kilka takich centrów prowadzonych przez obywateli Chin. Jednym z ostatnich było też centrum kierowane przez chińskich nastolatków, którzy wyłudzali pieniądze oferując „korzystne” inwestycje giełdowe.

kotłownia
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.