Szybkie płatności BTC na Twitterze za pomocą Bottlepay | Wiadomości | CrypS.

Szybkie płatności BTC na Twitterze za pomocą Bottlepay

Konrad Juszczyk
Szybkie płatności BTC na Twitterze za pomocą Bottlepay

Użytkownicy Twittera będą mogli od teraz wysyłać Bitcoiny w czasie rzeczywistym ze swoich kont na platformie, po uruchomieniu aplikacji Bottlepay. Usługa ma również zawitać w nadchodzących miesiącach do Reddita, Discorda, Twitcha i Telegrama.

Płatności BTC na Twitterze

Bottlepay, czyli nowa aplikacja płatnicza, ogłosiła, że od teraz można wysyłać i otrzymywać płatności Bitcoin za pośrednictwem platformy Twitter. W rezultacie użytkownicy medium społecznościowego mogą w łatwy, szybki i bezpieczny sposób dokonywać transakcji kryptowalutowych po niskich kosztach.

Bottlepay umożliwia wysyłanie bitcoinów na platformach społecznościowych jak Twitter

Płatności bitcoinami są bardzo potrzebną aktualizacją w niezgrabnych, przestarzałych systemach płatności dostępnych do tej pory i krokiem w kierunku płynniejszych i łatwiejszych transakcji. – powiedział dyrektor generalny Bottlepay, Mark Webster.

Bottlepay określa się jako globalny przełom w płatnościach globalnych, zbierając 15,4 milionów dolarów w pierwszej rundzie finansowania pod koniec lutego. Oprócz Twittera Bottlepay planuje w nadchodzących miesiącach rozszerzyć swoją usługę na Reddit, Discord, Twitch i Telegram. Wersja beta aplikacji podobno przyciągnęła 20,000 użytkowników bez żadnego marketingu i przetworzyła transakcje o wartości 2,4 miliona dolarów w nieco ponad miesiąc od uruchomienia 10 lutego.

Jak działa usługa od Bottlepay?

Transakcje między użytkownikami Twittera mogą odbywać się za pomocą prostego szablonu tweeta „@bottlepay wyślij 1000 satoshi do @nazwaużytkownika”. Polecenie można wykonać bezpośrednio z aplikacji Twitter, a Bitcoin jest automatycznie przesyłany od jednego użytkownika do drugiego. Co ważne Bottlepay omija wysokie opłaty transakcyjne BTC, korzystając z Lightning Network, czyli rozwiązania drugiej warstwy, które pozwala uniknąć przeciążenia sieci, przenosząc transakcje BTC poza łańcuch.


Nie można zapomnieć o tym, że firma planuje rozszerzyć swoje usługi na pozostałe kryptowaluty oraz na tradycyjne waluty fiducjarne, zaczynając od euro. Bottplepay postrzegana jest jako rywal znanej firmy technologicznej Wise wycenianej na miliardy dolarów i przygotowującej się do debiutu giełdowego.

Aplikacja nie jest jeszcze dostępna w Polsce, jednak jak firma podkreśla to kwestia czasu, zanim pojawi się w całej Unii Europejskiej, a następnie na całym świecie. Na oficjalnej stronie Bottlepay można sprawdzić, w jakim kraju platforma obsługuje użytkowników, wybierając miejsce zamieszkania.

Szybkie płatności BTC na Twitterze za pomocą Bottlepayreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.