Swipe wchodzi na amerykański rynek | Wiadomości | CrypS.

Swipe wchodzi na amerykański rynek

Zerelik Maciej
swipe

Swipe po zatwierdzeniu organów regulacyjnych wchodzi na amerykański rynek. Wiadomość o ekspansji firmy na nowy region spowodowała wzrost cen tokena SXP.

Swipe dotrze do 200 mln Amerykanów

We wtorek (18 sierpnia 2020 roku) dostawca usług krypto portfela i kart debetowych – Swipe ogłosił, że otrzymał zgodę na uruchomienie swoich usług w Stanach Zjednoczonych.

Wejście Swipe na amerykański rynek rozszerza działalność firmy, która wcześniej była ograniczona przez restrykcje. Dostawca kryptowalutowych kart oferuje swoje usługi w 31 innych krajach, w tym w Hiszpanii, Francji i Niemczech.

Swipe umożliwia błyskawiczną konwersję fiatów do kryptowalut, za pośrednictwem sieci płatniczej Visa. Platforma pozwala również użytkownikom na zakup cyfrowych aktywów bezpośrednio z poziomu aplikacji portfela Swipe.

Joselito Lizarondo, dyrektor generalny firmy Swipe, skomentował na Twitterze możliwe skutki ekspansji firmy w Stanach Zjednoczonych:

„Mamy zamiar otworzyć @SwipeWallet dla potencjalnie ponad 200 milionów osób w Stanach Zjednoczonych. Zrób matematykę. $SXP.”

Swipe rozszerzając działalność na Stany Zjednoczone jest świadectwem ciągłego rozwoju sektora kryptowalutowych kart. Branża widziała już różne platformy próbujące zdominować ten sektor, takie jak Crypto.com i Coinbase. W kwietniu start-up Fold, przystąpił do programu Visa, aby stworzyć kartę, która oferuje nagrody w BTC.

Dzięki większej liczbie platform i firm działających w tym sektorze, coraz więcej użytkowników będzie miało do czynienia z kryptowalutami, co z kolei może przyczynić się do masowej adopcji wśród głównego nurtu.

Wpływ na cenę SXP

Po ukazaniu się ogłoszenia, cena SXP gwałtownie wzrosła o 20%. W ciągu ostatnich kilku tygodniu miało to miejsce nawet kilka razy. Te skoki cen wynikają głównie z szeregu pozytywnych wiadomości skupionych wokół projektu. SXP wzrósł o ponad 60% w ciągu ostatnich 30 dni.

Dziś jednak cały rynek kryptowalutowy stracił znaczną część swojej kapitalizacji. SXP nie jest wyjątkiem, a jego cena spadła z ponad 4 dolarów do około 2,84 dolarów, aby powrócić do aktualnego poziomu wynoszącego około 3,3 dolarów.

swipe
reklama
reklama