SWIFT w 2022 roku zbada rynek tokenizowanych aktywów | Wiadomości | CrypS.

SWIFT w 2022 roku zbada rynek tokenizowanych aktywów

Zerelik Maciej
swift

Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication, czyli SWIFT, ogłosiło plany związane z rozwojem szybko rosnącego rynku tokenizowanych aktywów.

Organizacja przeprowadzi „serię eksperymentów w pierwszym kwartale 2022 roku, wykorzystując swoją zaufaną rolę jako centralnej platformy”, aby zbadać jej możliwą użyteczność w rozwijającej się branży. SWIFT bada zwłaszcza sposoby, w jakie może „umożliwić i poprawić interoperacyjność między uczestnikami i systemami podczas cyklu życia transakcyjnego tokenizowanych aktywów”.

SWIFT będzie koncentrować się na pomocy „wszystkim podmiotom” w efektywnym łączeniu się. W tym celu będzie wspierać płynny przepływ tokenizowanych aktywów poprzez łączenie platform tokenizacyjnych. Zajmie się jednak tylko aktywami regulowanymi i nie będzie przechowywać kryptowalut ani działać jako bezpośredni podmiot rozliczający tokenizowane aktywa.

Eksperymenty, które SWIFT zaplanował na przyszły kwartał, będą opierać się na jego wcześniejszych badaniach. W maju organizacja opublikowała pracę wykonaną wraz z firmą konsultingową Accenture, w której zbadała, jaką rolę mógłby odegrać we wspieraniu adopcji CBDC.

Chief Innovation Officer w SWIFT, Thomas Zschach, mówił o naturalnym dopasowaniu SWIFT do wspierania tokenizowanych aktywów na całym świecie:

Jako neutralna organizacja spółdzielcza o zasięgu obejmującym 11 000 instytucji w ponad 200 krajach i nadzorowana przez banki centralne na całym świecie, SWIFT ma wyjątkową pozycję do ścisłego zaangażowania się w przyszłość papierów wartościowych”.

swift
reklama
reklama