Starling zawiesza płatności na konta giełd kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

Starling zawiesza płatności na konta giełd kryptowalutowych

Mariusz Przepiórka
Starling zawiesza płatności na konta giełd kryptowalutowych

Według informacji Daily Telegraph cyfrowy bank Starling, zlokalizowany w Wielkiej Brytanii, zawiesił wszystkie płatności kierowane do giełd kryprowalutowych. Starling, który w kwietniu otrzymał zastrzyk gotówki w wysokości 50 mln GBP od amerykańskiego banku Goldman Sachs, przygotowuje się obecnie do przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej.

Podejście banku Starling do kryptowalut

11 maja bieżącego roku prezes banku Starling Anne Boden powiedziała portalowi Sifted, że jej bank nie będzie włączał się w kryptowalutową gorączkę.

Niektóre firmy branży fintech wchodzą w kryptoaktywa. Nie jest to droga, jaką wybiera Starling. Nasze podejście polega na odkrywaniu tego, co chcą i czego oczekują klienci. – powiedziała Anne Boden

Jako kolejny powód zawieszenia obsługi płatności na rzecz giełd kryptowalutowych przez bank Starling podano obawy związane z przestępstwami finansowymi z wykorzystaniem kryptowalut.

Nie jest to wyłącznie problem banku Starling, ale całej branży. Przepraszamy za niedogodności, które spowodowało to dla niektórych klientów. Będziemy wycofywać to zabezpieczenie, ponieważ wprowadzamy dodatkowe kontrole dla płatności na giełdy kryptowalutowe. – powiedział rzecznik prasowy Starling

Starling zawiesza płatności na konta giełd kryptowalutowych
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.