Starling zawiesza płatności na konta giełd kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

Starling zawiesza płatności na konta giełd kryptowalutowych

Mariusz Przepiórka
Starling zawiesza płatności na konta giełd kryptowalutowych

Według informacji Daily Telegraph cyfrowy bank Starling, zlokalizowany w Wielkiej Brytanii, zawiesił wszystkie płatności kierowane do giełd kryprowalutowych. Starling, który w kwietniu otrzymał zastrzyk gotówki w wysokości 50 mln GBP od amerykańskiego banku Goldman Sachs, przygotowuje się obecnie do przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej.

Podejście banku Starling do kryptowalut

11 maja bieżącego roku prezes banku Starling Anne Boden powiedziała portalowi Sifted, że jej bank nie będzie włączał się w kryptowalutową gorączkę.

Niektóre firmy branży fintech wchodzą w kryptoaktywa. Nie jest to droga, jaką wybiera Starling. Nasze podejście polega na odkrywaniu tego, co chcą i czego oczekują klienci. – powiedziała Anne Boden

Jako kolejny powód zawieszenia obsługi płatności na rzecz giełd kryptowalutowych przez bank Starling podano obawy związane z przestępstwami finansowymi z wykorzystaniem kryptowalut.

Nie jest to wyłącznie problem banku Starling, ale całej branży. Przepraszamy za niedogodności, które spowodowało to dla niektórych klientów. Będziemy wycofywać to zabezpieczenie, ponieważ wprowadzamy dodatkowe kontrole dla płatności na giełdy kryptowalutowe. – powiedział rzecznik prasowy Starling

Starling zawiesza płatności na konta giełd kryptowalutowych
reklama
reklama