Spółki z branży krypto tworzą platformę do zgłaszania scamów | Wiadomości | CrypS.

Spółki z branży krypto tworzą platformę do zgłaszania scamów

Anna Sutowicz
Spółki z branży krypto tworzą platformę do zgłaszania scamów

Binance, Circle i kilka innych firm kryptograficznych, uruchomiło nową platformę do raportowania oszustw.


TRM Labs, Circle, Solana Foundation, Aave Companies, Hedera, Binance.us i Civic ogłosiły w ubiegłym tygodniu uruchomienie nowej platformy przeznaczonej do raportowania oszustw, która ma być obsługiwana przez społeczność ChainabuseChainabuse to platforma społecznościowa i bezpłatne narzędzie, które ma umożliwić użytkownikom kryptowalut, ofiarom przestępstw finansowych, a także firmom kryptograficznym odgrywanie aktywnej roli w uczynieniu ekosystemu kryptograficznego bardziej bezpiecznym miejscem do działania.  

W ogłoszeniu stwierdzono ponadto, że:

Raporty dotyczące tych samych adresów lub podmiotów są konsolidowane i umieszczane w przeszukiwalnej bazie danych, której każdy może używać do proaktywnego sprawdzania adresów lub projektów przed zaangażowaniem się w nie. Zachęcamy wszystkie ofiary do rozważenia złożenia raportu w IC3 FBI, Europolu lub odpowiednim organie ścigania w ich jurysdykcji.

Użytkownicy platformy mogą także dodawać komentarze, by wnosić dodatkowe informacje.

Bezpieczeństwo użytkowników Web3 to najwyższy priorytet

Joe McGill, były amerykański śledczy, obecnie członek zespołu dochodzeniowego w TRM i jeden z głównych architektów Chainabuse dostrzega potencjał społeczności kryptograficznej i twiedzi, że:

W wielu niedawnych atakach i przypadkach złośliwej aktywności widzieliśmy już potencjał społeczności kryptograficznej, która łączy się w celu wykorzenienia złych podmiotów i wzajemnej ochrony. Chainabuse został zaprojektowany, aby ułatwić większej liczbie osób odgrywanie aktywnej roli w rozwoju tej kultury i zapewnić, że duch społeczności pozostanie jednym z najpotężniejszych atrybutów kryptowalut.

Chainabuse wyjaśnia, że nie będzie składać raportów organom ścigania w imieniu użytkowników, a celem zgłoszenia jest ostrzeżenie innych użytkowników o oszustwie. Strona platformy dodatkowo wyjaśnia, że złożenie zgłoszenia może pomóc w ujawnieniu wielu ofiar tego samego oszustwa i zapewnić ofiarom możliwość wyrażenia zgody na kontakt z organami ścigania.

Spółki z branży krypto tworzą platformę do zgłaszania scamówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.