Społeczność Monero w dniu 18 kwietnia przeprowadzi "Monerun" | Wiadomości | CrypS.

Społeczność Monero w dniu 18 kwietnia przeprowadzi „Monerun”

Maciej Żerelik
monero

Grupa entuzjastów Monero, która najwyraźniej ma już dość scentralizowanych giełd, ogłosiła w mediach społecznościowych, że na 18 kwietnia planuje „bank run” XMR.


Tak zwany Monerun, jest reakcją na to, co członkowie społeczności postrzegają jako brak przejrzystości Monero, w tym zarzuty, że scentralizowane giełdy wstrzymują wypłaty XMR i podają nieprawdziwe informacje o rezerwach. Inżynier ds. bezpieczeństwa informacji i entuzjasta Monero, Seth Simmons napisał na Twitterze:

Coraz bardziej wygląda na to, że giełdy handlują #Monero i kłamią klientom na temat ilości posiadanych przez nie środków. Wycofaj się, zabierz klucze z giełd i faktycznie posiadaj swoje $XMR.

Plan ten został szczegółowo opisany w czwartkowym wpisie na Reddicie. Osoba o pseudonimie bawdyanarchist na subreddicie r/CryptoCurrency napisała:

Wycofujemy XMR z giełd. Każda giełda, która nie wyłączyła wypłat (a wiele z nich już to zrobiło), wycofuje nasze środki.

Post ten do soboty zyskał ponad 2200 upvote’ów

Bawdyanarchist napisał, że technologia księgi głównej Monero umożliwia giełdom fałszywe przedstawianie rezerw i sprzedaż XMR, których w rzeczywistości nie posiadają. Jego zdaniem giełdy mogą to robić, ponieważ są przekonane, że większość posiadaczy Monero nie będzie próbowała wypłacić swoich środków. Dlatego teraz członkowie społeczności Monero chcą wypłacić XMR z tak wielu giełd, jak to tylko możliwe, aby sprawdzić, czy mają rację.

Co to jest Monero?

Monero jest monetą prywatności wprowadzoną w 2014 roku z hard fork’a Bytecoin. Monero oznacza „monetę” w Esperanto, międzynarodowym języku wynalezionym w XIX wieku.

Monero wykorzystuje technikę kryptograficzną zwaną „zero-knowledge proofs”, która pozwala użytkownikom na dokonywanie transakcji bez podawania żadnych szczegółów.

W przeciwieństwie do innych monet prywatności, takich jak Zcash, które pozwalają również na publiczne transakcje, Monero pozwala tylko na te prywatne.

moneroreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.