Słynny inwestor nie daje za wygraną: bitcoin to gigantyczna bańka | Wiadomości | CrypS.

Słynny inwestor nie daje za wygraną: bitcoin to gigantyczna bańka

Jacek Walewski
Kurs bitcoina. Kiedy bessa?

Ekonomista i zwolennik inwestowania w złoto, Peter Schiff, twierdzi, że cena złota wzrośnie. Jednocześnie ostrzega, że bitcoin to „gigantyczna bańka”.


  • Peter Schiff uważa, że nadal warto inwestować w złoto. Jego zdaniem złoto przewyższa BTC.
  • Jednocześnie ponownie ostrzegł przed lokowaniem kapitału w bitcoina.

Peter Schiff o złocie

Peter Schiff powiedział na antenie Fox Business, że “złoto drożeje, ponieważ dolar, euro, jen – waluty fiducjarne – tracą na wartości”.

Inflacja jest faktem. Już z nami zostanie. Nie zbliża się ona do celu Fedu na poziomie 2%. Zmierzamy w złym kierunku

– dodał.

Jego zdaniem już w przyszłym roku wartość metalu szlachetnego “będzie dwucyfrowa” i bynajmniej ma się nie skończyć na jedynce z przodu.

Problem w tym, że oficjalne dane przeczą temu, co powiedział. Inflacja w USA spadała przez dłuższy czas. Ostatnie wzrosty nie negują tego faktu. Mogą być tylko korektą i efektem tego, że amerykański rynek jest nadal rozgrzany.

… i bitcoina

Potem wszedł na temat ETF-ów bitcoina i tego, że “wielu Amerykanów w głupi sposób sprzedawało swoje złoto, aby kupić fundusze ETF na bitcoiny”.

Bitcoin nie rośnie. W rzeczywistości bitcoin osiągnął szczyt dwa i pół roku temu i wynosił wtedy około 37 uncji złota. W chwili obecnej jest warty mniej niż 27 uncji. Oznacza to spadek o 27% w ciągu dwóch i pół roku. To jest rynek niedźwiedzia. Bitcoin spada znacznie niżej

– ostrzegł.

Schiff od dawna twierdzi, że nie warto inwestować w BTC. Każdy, kto posłuchał jego rady, popełnił jednak błąd. Wystarczy porównać wyniki złota i właśnie BTC, by pojąć, że kryptowaluta pozwoliła zarobić inwestorom więcej niż metal królów.

Złoto służy zresztą trochę innym celom. To walor, który ma pomóc w przechowaniu kapitału, a nie pomnożeniu go. Schiff zapewne o tym wie, ale tłumaczy sobie sukcesy BTC tym, że bitcoina to tylko “gigantyczna bańka”.

Dziś jeden bitcoin kosztuje 64 640 USD, co przekłada się na ok. 5%. wzrostu od wczoraj. Za jedną uncję złota należy zapłacić ok. 2400 USD.

Kurs bitcoina. Kiedy bessa?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.