Sky Global oskarżony o pranie milionów za pomocą kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Sky Global oskarżony o pranie milionów za pomocą kryptowalut

Redakcja
sky global

Pranie pieniędzy można uznać za największy problem dla organów regulacyjnych, jeśli chodzi o adopcję kryptowalut. Niedawno władze w Stanach Zjednoczonych rozprawiły się z dostawcą usług telekomunikacyjnych, który miał prać pieniądze za pomocą kryptowalut.

Według akt sądu federalnego w Południowym Dystrykcie Kalifornii, kanadyjska firma Sky Global została oskarżona o pranie milionów dolarów w kryptowalutach dla organizacji przestępczych. Firma miała sprzedawać urządzenia szyfrujące, które ułatwiały handel narkotykami w Australii, Azji, Europie i Ameryce Północnej.

Sąd twierdzi, że Sky Global utrudniała pracę wymiaru sprawiedliwości poprzez “tworzenie, utrzymywanie i kontrolowanie”. Firma zdalnie usunęła wszystkie dowody nielegalnej działalności, gdy władze dokonały nalotu na siedzibę firmy w poszukiwaniu urządzeń.

Organy ścigania dodają, że dostawca usług telekomunikacyjnych wykorzystał swoją infrastrukturę “aby uniknąć wykrycia jego nielegalnego postępowania poprzez, między innymi, pranie nielegalnych dochodów, komunikowanie się za pomocą zaszyfrowanych urządzeń i przekazywanie nielegalnie uzyskanych funduszy w kryptowalutach, w szczególności w bitcoinie”.

Sky Global pobierała nawet od swoich klientów opłatę abonamentową w wysokości około 1200 dolarów -za okres sześciu miesięcy.

Ponadto  firma miała używać Bitcoina (BTC) “do ułatwiania nielegalnych transakcji” na stronie internetowej klienta “w celu ochrony anonimowości członków i ułatwienia prania nielegalnych zysków członków.”

Tymczasem Jean-François Eap, dyrektor generalny Sky Global, zaprzeczył wszystkim zarzutom stwierdzając, że:

Do dnia dzisiejszego władze nie poinformowały nas o żadnym z postępowań, o których pisały media. Śledząc doniesienia medialne w ostatnim tygodniu, z wielkim smutkiem obserwuję daleko idące relacje z tego, co można określić jedynie jako erozję prawa do prywatności.

Dalej dodał, że Sky Global “nie został stworzony, aby uniemożliwić policji monitorowanie organizacji przestępczych; istnieje, aby uniemożliwić komukolwiek monitorowanie i szpiegowanie globalnej społeczności.”

Akt oskarżenia przeciwko mnie jest przykładem tego, że policja i rząd próbują oczernić każdego, kto zajmuje stanowisko przeciwko nieuzasadnionej inwigilacji

– podsumował.

sky globalreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.