Sky Global oskarżony o pranie milionów za pomocą kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Sky Global oskarżony o pranie milionów za pomocą kryptowalut

Zerelik Maciej
sky global

Pranie pieniędzy można uznać za największy problem dla organów regulacyjnych, jeśli chodzi o adopcję kryptowalut. Niedawno władze w Stanach Zjednoczonych rozprawiły się z dostawcą usług telekomunikacyjnych, który miał prać pieniądze za pomocą kryptowalut.

Według akt sądu federalnego w Południowym Dystrykcie Kalifornii, kanadyjska firma Sky Global została oskarżona o pranie milionów dolarów w kryptowalutach dla organizacji przestępczych. Firma miała sprzedawać urządzenia szyfrujące, które ułatwiały handel narkotykami w Australii, Azji, Europie i Ameryce Północnej.

Sąd twierdzi, że Sky Global utrudniała pracę wymiaru sprawiedliwości poprzez „tworzenie, utrzymywanie i kontrolowanie”. Firma zdalnie usunęła wszystkie dowody nielegalnej działalności, gdy władze dokonały nalotu na siedzibę firmy w poszukiwaniu urządzeń.

Organy ścigania dodają, że dostawca usług telekomunikacyjnych wykorzystał swoją infrastrukturę „aby uniknąć wykrycia jego nielegalnego postępowania poprzez, między innymi, pranie nielegalnych dochodów, komunikowanie się za pomocą zaszyfrowanych urządzeń i przekazywanie nielegalnie uzyskanych funduszy w kryptowalutach, w szczególności w bitcoinie”.

Sky Global pobierała nawet od swoich klientów opłatę abonamentową w wysokości około 1200 dolarów -za okres sześciu miesięcy.

Ponadto  firma miała używać Bitcoina (BTC) „do ułatwiania nielegalnych transakcji” na stronie internetowej klienta „w celu ochrony anonimowości członków i ułatwienia prania nielegalnych zysków członków.”

Tymczasem Jean-François Eap, dyrektor generalny Sky Global, zaprzeczył wszystkim zarzutom stwierdzając, że:

Do dnia dzisiejszego władze nie poinformowały nas o żadnym z postępowań, o których pisały media. Śledząc doniesienia medialne w ostatnim tygodniu, z wielkim smutkiem obserwuję daleko idące relacje z tego, co można określić jedynie jako erozję prawa do prywatności.

Dalej dodał, że Sky Global „nie został stworzony, aby uniemożliwić policji monitorowanie organizacji przestępczych; istnieje, aby uniemożliwić komukolwiek monitorowanie i szpiegowanie globalnej społeczności.”

Akt oskarżenia przeciwko mnie jest przykładem tego, że policja i rząd próbują oczernić każdego, kto zajmuje stanowisko przeciwko nieuzasadnionej inwigilacji

– podsumował.

sky global
reklama
reklama