Singapur w pełni ureguluje branżę kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Singapur w pełni ureguluje branżę kryptowalut

Zerelik Maciej
singapur bitcoin

Singapur ogłosił plany wprowadzenia nowych regulacji. Monetary Authority of Singapore (MAS) uzyska nowe uprawnienia, które pozwolą jej na monitorowanie wszelkiej krypto działalności.

Singapur będzie nadzorował wszystkie krypto firmy

Monetary Authority of Singapore (MAS) wydał nowe wytyczne dotyczące korzystania z kryptowalut. W oficjalnym komunikacie ogłoszono, że ​​wszystkie kryptowalutowe firmy, będą musiały uzyskać licencję na mocy Ustawy o usługach płatniczych. Te nowe przepisy zostały przyjęte na początku stycznia tego roku. Ich celem jest zniwelowanie liczby przestępstw finansowych powiązanych z cyfrowymi walutami, w tym prania pieniędzy.

Minister transportu Ong Ye Kung wyjaśnił podczas czytania projektu ustawy w parlamencie:

„Pomoże nam to zminimalizować ryzyko, że usługodawcy DPT będą wykorzystywani przez przestępców do prania nielegalnych dochodów lub ukrywania nielegalnych aktywów”.

Następnie minister wyraził obawy związane z wykorzystaniem kryptowalut w płatnościach transgranicznych. Wg Ye zwiększa to ryzyko finansowania terroryzmu i innych nielegalnych metod dokonywania płatności.

W obecnym kształcie zadaniem MAS jest jedynie nadzorowanie kryptowalutowych transakcji. Nowy projekt ustawy zmieni jednak uprawnienia organizacji, dając jej prawo do monitorowania wszelkiej krypto działalności i wdrażania swoich praw w stosunku do wszystkich działających w branży firm i przedsiębiorstw.

Nowe regulacje będą dotyczyły nawet firm, które nie posiadają żadnych kryptowalut. Jeśli jednak będą one oferować usługi powiązane z kryptografią, będą podlegać zasadom i regulacjom MAS.

„Projekt ustawy poszerzy definicję usługi transgranicznego przekazu pieniężnego o ułatwianie przekazów pieniężnych między osobami w różnych jurysdykcjach, w których pieniądze nie są akceptowane lub otrzymywane przez usługodawcę w Singapurze. W ten sposób usługodawcy tacy wejdą w zakres regulacji MAS, nawet jeśli środki pieniężne nie przepływają przez Singapur”.

– kontynuował Ong Ye.

Ponadto, firmy oferujące krypto usługi będą teraz zobowiązane do wdrożenia nowych środków ochrony tożsamości i funduszy klientów. Mowa tu o procedurach KYC oraz ubezpieczeniu giełd itp.

Singapur nie ma obaw o ryzyko

Ong wspomniał jednak, że nie ma dużych obaw o niebezpieczeństwa lub ryzyko związane z branżą kryptowalut. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że działalność ta jest stosunkowo niewielka w porównaniu z tradycyjnymi rynkami finansowymi w Singapurze. Przyznaje on jednak, że przestrzeń ta się rozrasta, a zatem wymaga dalszej uwagi i analizy.

Obserwowaliśmy ostatnio rozwój nowych form DPT, których wartości są powiązane ze stabilnymi aktywami w celu zdobycia zaufania użytkowników. Dlatego ważne jest, by MAS był w stanie reagować na zmiany na rynku i odpowiednio szybko reagować na nowe rodzaje ryzyka… Może to obejmować na przykład wymaganie od podmiotu świadczącego usługi w zakresie DPT oddzielenia aktywów klientów od jego własnych aktywów.

singapur bitcoin
reklama
reklama