Brytyjskie władze przejmują zyski admina Silk Road | Wiadomości | CrypS.

Brytyjskie władze przejmują zyski admina Silk Road

Redakcja
film o silk road już lutym

Według środowego raportu Sky News, były administrator Silk Road Thomas White otrzymał nakaz przekazania Bitcoinów o wartości 667 000 USD od brytyjskiej National Crime Agency.

White, znany w sieci pod pseudonimem Cthulhu, został skazany w 2019 roku za handel narkotykami, pranie brudnych pieniędzy i stworzenie 464 obrazów kategorii A przedstawiających wykorzystywanie dzieci. Przyznał się wtedy do wszystkich zarzutów.

Uważa się, że skonfiskowane Bitcoiny pochodziły z prowizji od sprzedaży. White świadczył bowiem usługi administracyjne dla Silk Road, a później Silk Road 2.0. Chociaż dokładna kwota zysków White’a nie jest znana, podczas rozprawy sądowej w zeszłym tygodniu, oszacowano, że na swojej działalności przestępczej mógł on zarobić nawet 2 mln USD.

Silk Road był darknetowym rynkiem, który pozwalał użytkownikom na zakup m.in. narkotyków, fałszywych paszportow, broni itp. Wykorzystywaną na nim metodą płatności był Bitcoin. Do czasu zamknięcia strony przez FBI w 2013 roku, wygenerowała ona sprzedaż o łącznej wartości 9 519 664 BTC. Przy dzisiejszych cenach, monety te byłyby warte prawie 600 mld dolarów.

Ta konfiskata nie jest pierwszym przypadkiem, kiedy władze nakazały osobom związanym z Silk Road oddać swoje Bitcoiny. W listopadzie ubiegłego roku, Departament Sprawiedliwości USA przejął 69 370 Bitcoinów pochodzących z darknetowego rynku.

Póki co nie wiadomo co National Crime Agency planuje zrobić z Bitcoinami White’a. Jednak wcześniej w tym roku Północny Dystrykt Ohio Departamentu Sprawiedliwości sprzedał na aukcji BTC warte 19,2 miliona dolarów skonfiskowane od sprzedawcy fałszywych dokumentów w 2018 roku.

film o silk road już lutymreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.