Senator Warren przedstawia projekt ustawy ograniczającej krypto transakcje z Rosją | Wiadomości | CrypS.

Senator Warren przedstawia projekt ustawy ograniczającej krypto transakcje z Rosją

Zerelik Maciej
senator elizabeth warren

Senator Elizabeth Warren przedstawiła projekt ustawy, która mogłaby ograniczyć możliwość zawierania transakcji z Rosją przez kryptowalutowe firmy i inwestorów.

Ustawa ograniczyłaby giełdy kryptowalut

Warren podczas czwartkowego przesłuchania w Senacie przedstawiła nowy projekt ustawy. Mogłaby ona ograniczyć możliwość dokonywania transakcji w cyfrowych aktywach z Rosją.

Ustawa została nazwa Digital Assets Sanctions Compliance Enhancement Act. Według jej treści, administracja Bidena byłaby zobowiązana do zidentyfikowania „każdej zagranicznej osoby”, która prowadzi giełdę kryptowalut lub pośredniczy w transakcjach kryptowalutowych i wspiera Rosjan objętych sankcjami.

Projekt wymaga również, by giełdy w USA nie przeprowadzały żądnych operacji z krypto portfelami „powiązanymi z osobami mającymi siedzibę lub miejsce zamieszkania w Federacji Rosyjskiej”.

Inny rozdział sugeruje, że Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) będzie wymagała raportowania transakcji amerykanów wartych ponad 10 000 dolarów i realizowanych za pośrednictwem kont zlokalizowanych poza granicami kraju.

Projekt ustawy zyskał poparcie wśród Demokratów

Warren stwierdziła na Twitterze, że Stany Zjednoczone „nie mogą pozwolić Putinowi [i] jego kolesiom na ukrywanie bogactwa [i] unikanie sankcji gospodarczych przy użyciu kryptowalut”. Dodała, że projekt ustawy „zamknie tę potencjalną drogę do omijania kar i sprawi, że Rosja zostanie pociągnięta do odpowiedzialności”.

Oprócz Elizabeth Warren, ustawę popiera też kilku innych demokratycznych senatorów, w tym Jack Reed, Jon Tester i Mark Warner. 

senator elizabeth warren
reklama
reklama