Senator Warren przedstawia projekt ustawy ograniczającej krypto transakcje z Rosją | Wiadomości | CrypS.

Senator Warren przedstawia projekt ustawy ograniczającej krypto transakcje z Rosją

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
senator elizabeth warren

Senator Elizabeth Warren przedstawiła projekt ustawy, która mogłaby ograniczyć możliwość zawierania transakcji z Rosją przez kryptowalutowe firmy i inwestorów.

Ustawa ograniczyłaby giełdy kryptowalut

Warren podczas czwartkowego przesłuchania w Senacie przedstawiła nowy projekt ustawy. Mogłaby ona ograniczyć możliwość dokonywania transakcji w cyfrowych aktywach z Rosją.

Ustawa została nazwa Digital Assets Sanctions Compliance Enhancement Act. Według jej treści, administracja Bidena byłaby zobowiązana do zidentyfikowania “każdej zagranicznej osoby”, która prowadzi giełdę kryptowalut lub pośredniczy w transakcjach kryptowalutowych i wspiera Rosjan objętych sankcjami.

Projekt wymaga również, by giełdy w USA nie przeprowadzały żądnych operacji z krypto portfelami “powiązanymi z osobami mającymi siedzibę lub miejsce zamieszkania w Federacji Rosyjskiej”.

Inny rozdział sugeruje, że Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) będzie wymagała raportowania transakcji amerykanów wartych ponad 10 000 dolarów i realizowanych za pośrednictwem kont zlokalizowanych poza granicami kraju.

Projekt ustawy zyskał poparcie wśród Demokratów

Warren stwierdziła na Twitterze, że Stany Zjednoczone “nie mogą pozwolić Putinowi [i] jego kolesiom na ukrywanie bogactwa [i] unikanie sankcji gospodarczych przy użyciu kryptowalut”. Dodała, że projekt ustawy “zamknie tę potencjalną drogę do omijania kar i sprawi, że Rosja zostanie pociągnięta do odpowiedzialności”.

Oprócz Elizabeth Warren, ustawę popiera też kilku innych demokratycznych senatorów, w tym Jack Reed, Jon Tester i Mark Warner. 

senator elizabeth warrenreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.