SEC będzie monitorował blockchain Binance | Wiadomości | CrypS.

SEC będzie monitorował blockchain Binance

Redakcja
binance spala bnb

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd chce dać firmie CipherTrace, zajmującej się analizą łańcuchów bloków, kontrakt, który umożliwiłby śledzenie transakcji “Binance Chain”. “Binance Chain” to blockchain, na którym opiera się Binance Coin (BNB), i który jest podstawą Binance DEX, zdecentralizowanej giełdy zbudowanej przez największą na rynku kryptowalutową platformę pod względem wolumenu – Binance.

Po raz pierwszy o tym kontrakcie poinformował portal Coindesk. Komisja napisała w opublikowanym wczoraj zawiadomieniu, że stwierdza, iż produkty CipherTrace są “jedynym znanym narzędziem kryminalistycznym i wywiadu dotyczącego ryzyka, które może obsługiwać monetę Binance (BNB) i wszystkie tokeny w sieci Binance”.

SEC napisał w swoim zawiadomieniu, że kontrakt z CipherTrace zostanie podpisany w dniu jutrzejszym.

Dlaczego SEC miałaby zawrzeć umowę z CipherTrace? Mimo że wszystkie transakcje w sieci Binance Chain są publiczne, internetowe eksploratory blockchaina są zbyt uciążliwe dla organów regulacyjnych.

CipherTrace – czym właściwie jest ?

CipherTrace, założony w 2015 r. i początkowo finansowany przez DARPA i Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA, tworzy produkty, które pomagają analitykom blockchaina śledzić transakcje. Dla organów regulacyjnych, narzędzia te są przydatne przy sprawdzaniu, czy giełdy kryptowalutowe są zgodne z lokalnymi przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy lub śledzeniu przepływu nieuczciwych transakcji.

Analiza Binance jest bardzo ważna. Jest to jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie, a jej moneta, BNB, jest dziesiątą kryptowalutą w rankingu CoinMarketCap, pod względem kapitalizacji rynkowej.

CipherTrace, który obsługuje setki cyfrowych aktywów, współpracował z Binance w listopadzie 2019 roku. Dostarcza on Binance’owi narzędzia służące do przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i śledzenia łańcucha bloków.

Binance napisał wówczas, że technologia ta “umożliwi deweloperom, inwestorom i organom regulacyjnym przeglądanie łańcucha bloków Binance Chain, identyfikację adresów wysokiego ryzyka i ustawianie kontroli w celu ochrony zdecentralizowanych aplikacji (DApps), giełd lub innych aplikacji opartych na kryptowalutach”.

binance spala bnbreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.