SBF regularnie oczerniał CZ - twierdzi Patrick Hillmann | Wiadomości | CrypS.

SBF regularnie oczerniał CZ – twierdzi Patrick Hillmann

Dawid Kucharczyk
SBF przekazał 2,2 miliarda dolarów

Patrick Hilmann, dyrektor ds. strategii (CSO) wiodącej giełdy Binance, twierdzi, że Sam Bankman-Fried (SBF), założyciel i były dyrektor generalny nieistniejącej już konkurencyjnej giełdy FTX, konsekwentnie krytykował dyrektora generalnego Binance, Changpenga Zhao (CZ) przed upadkiem FTX. Hilmann określił te zachowania jako oczernianie.


W niedawnym tweecie CSO ujawnił, że SBF lubił rozpowszechniać fałszywe plotki o CZ i często nazywał go “złym Chińczykiem”.

SBF nieustannie oczerniał CZ

Tweet Hilmanna odwołuje się do raportu weterana pisarza biznesowego Williama Cohana. Anthony Scaramucci, popularnie znany jako “The Mooch”, omówił w nim stan swoich relacji z SBFem przed upadkiem FTX.

Inwestor wspomniał między innymi, że w tygodniach poprzedzających upadek platformy był na wycieczce charytatywnej z SBFem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA). W sprawie tej chodziło ponoć o miliard dolarów.

We wrześniu FTX prowadził rozmowy z kilkoma inwestorami. Chciał bowiem pozyskać środki, aby zwiększyć swoją wycenę do 32 miliardów dolarów. Część z tych funduszy miała służyć ratowaniu innych firm dotkniętych przez krypto zimę.

Podczas podróży SBF spotkał się z niektórymi urzędnikami w Dubaju, w tym z suwerennym funduszem majątkowym ZEA. Scaramucci był nieobecny na większości tych spotkań, ponieważ miał inne sprawy do załatwienia. Jednak współpracownik ostatecznie poinformował Scaramucciego, że SBF źle wypowiadał się o CZ podczas tych spotkań.

Co z korpo grzecznością?

The Mooch ujawnił, że zachowanie SBF było niepokojące. Według niego grzeczność była uważana za niezbędną w świecie korporacyjnym ze względu na nieprzewidywalność życia. Co więcej, CZ mógł łatwo dowiedzieć się o uwagach wypowiadanych przez SBFa za jego plecami.

“On rozpalał CZ do czerwoności. To są małe miasteczka. Wyglądają efektownie z broszury turystycznej, ale uwierzcie mi, to są małe, bardzo połączone, wzajemnie powiązane miasteczka. To wróciło do CZ.”

Scaramucci dalej sugerował, że uwagi SBF musiały popchnąć CZ do ogłoszenia, że upłynni swoją inwestycję o wartości 500 milionów dolarów w tokenie FTT. Hilmann wyjaśnił jednak, że działania SBF nie miały nic wspólnego z decyzją CZ, ponieważ jego uwagi to była już w zasadzie norma.

SBF przekazał 2,2 miliarda dolarówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.