Sam Bankman-Fried już za parę dni stanie przed sądem. Znamy szczegóły | Wiadomości | CrypS.

Sam Bankman-Fried już za parę dni stanie przed sądem. Znamy szczegóły

SBF

Znamy już harmonogram nadchodzącego procesu Sama Bankmana-Frieda. Wszystko rozpocznie się 3 października.


Sam Bankman-Fried stanie za parę dni przed sądem

Wszystko zacznie się od wyboru ławy przysięgłych. To odbędzie się 3 października 2023 r. W ciągu nadchodzącego półtora miesiąca odbędą się przesłuchania Gary’ego Wanga, Caroline Ellison, Nishada Singha i Ryan’a Salame. To najbliżsi współpracownicy byłego CEO FTX.

Wiemy, że Bankmanowi-Friedowi odmówiono tymczasowego zwolnienia z aresztu, by mógł on lepiej przygotować się do procesu. Będzie mógł jednak używać laptopa, choć bez dostępu do sieci. Postawiono mu szereg zarzutów dot. m.in. nielegalnego obracania środkami klientów jego giełdy. Przypomnijmy, że ta ostatnia upadła jesienią zeszłego roku, powodując utratę przez jej klientów aż 32 miliardów USD.

Teraz powróćmy do sedna sprawy. Po wybraniu przysięgłych rozpocznie się właściwy proces. Będzie trwał w środę, czwartek i piątek. Po przerwie z okazji Dnia Kolumba postępowanie zostanie wznowione 10 października i będzie kontynuowane w każdym kolejnym dniu roboczym. Kolejna przerwa wypadnie w dniach: 23, 24 i 25 października Sąd ponownie zbierze się 26 i 27 października i proces potrwa do 9 listopada 2023 r. To jednak wstępna data zakończenia, bowiem procedurę będzie można wydłużyć.

Kto będzie zeznawał?

Powróćmy do tego, kto będzie zeznawał. Media zainteresują z pewnością zeznania Caroline Ellison, która stała na czele Alameda Research i w życiu prywatnym była partnerką Sama. Pod koniec zeszłego roku przyznała się do winy i poszła na współpracę z władzami. Wang to z kolei  współzałożyciel FTX. I on przyznał się do zarzutów. Nishad Singh, były dyrektor techniczny w FTX, zrobił to samo w lutym 2023 r. Wszystkim zarzucono celowe oszukiwanie klientów FTX.

Kolejna persona dramatu, Ryan Salame, były współzałożyciel FTX Digital Markets, przyznał się do winy we wrześniu 2023 r.

Sam Bankman-Fried – w przeciwieństwie do byłych swoich współpracowników – nie przyznał się do winy. Może temu, że grozi mu niemal dożywocie – aż 115 lat więzienia. Gra więc o wszystko. Obecnie przebywa w więzieniu Metropolitan Detention Center (MDC) na Brooklynie.

SBFreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.