Salwadorczykom znikają BTC. Bukele nie odpowiada | Wiadomości | CrypS.

Salwadorczykom znikają BTC. Bukele nie odpowiada

Redakcja
Salwador rozdaje BTC obywatelom kraju

Według pewnego użytkownika Twittera i The New Scientist, Salwadorczycy w niewytłumaczalny sposób tracą swoje Bitcoiny z portfeli Chivo.

Według The New Scientist, @El Comisionado zgromadził przeszło 50 przykładów bitcoinów w dziwny sposób znikających z salwadorskich portfeli Chivo. Co więcej, według źródła, rząd nie przyznaje się do błędu, a co więcej nawet nie odpowiada na zapytania:

Rząd nie odpowiedział, ani nie przyznaje się do błędów. Jest to jedna z rzeczy, których ludzie się domagają, czyli odpowiadanie na ich skargi. Wielu z nich czekało kilka miesięcy na odpowiedź, aby odzyskać pieniądze.

Jak twierdzi portal, podobne problemy spotkały Zairę Navas – członkinię Narodowej Policji Cywilnej Salwadoru – oraz Rogzy’ego – komentatora Bitcoina. Rogzy powiedział:

Nie sądzę, że Chivo jest bezpieczny i nikt nie może go zweryfikować, ponieważ kod nie jest open source.

El Comisado dodał:

Dziś bardzo niewiele osób używa Chivo, ponieważ wiele z nich nie wie, jak to działa.

Nie jest to oczywiście pierwsza przeszkoda związana z Bitcoinem, na którą natknął się prezydent Bukele w swoim przedsięwzięciu adopcji kryptowalut.

Salwador rozdaje BTC obywatelom krajureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.