Sąd odrzuca pozew o manipulacje rynkowe wobec BitMEX | Wiadomości | CrypS.

Sąd odrzuca pozew o manipulacje rynkowe wobec BitMEX

Redaktor: Albert Czajkowski
bitmex logo

Amerykański sąd odrzucił pozwy przeciwko giełdzie kryptowalutowej BitMEX, uznając, że znaczna część zarzutów została skopiowana z innych roszczeń przeciwko firmie. Chodzi o pozew, w którym giełda BitMEX została oskarżona o manipulacje rynkowe, nieuczciwe zamiary, a także naruszenie przepisów dotyczących zwalczania przestępczości zorganizowanej i obrotu giełdowego.

Pozew przeciwko BitMEX

Zdaniem sędziego, skala i nadmierna dosłowność same w sobie stanowią podstawę do oddalenia powództwa. Inicjatorem postępowania była firma BMA LLC, która wcześniej próbowała w podobny sposób pozywać inne duże firmy kryptowalutowe. Była to druga wersja jej pozwu przeciwko BitMEX, po tym jak pierwsza została odrzucona w maju. Już wtedy sąd ostrzegał, że pozew, który zawierał 237 stron i 600 paragrafów, był zbyt długi, ale zaktualizowany dokument zawierał aż 378 stron, ponad tysiąc paragrafów i 21 załączników.

Sędzia zauważył również, że zarzuty dotyczące manipulacji rynkiem zostały skopiowane z innego pozwu złożonego przeciwko BitMEX w Nowym Jorku. Podkreślił, że sąd nie będzie rozpatrywał skopiowanych zarzutów, których zasadność zostanie ustalona przez innego sędziego, a pozostałe zarzuty uznał za bezpodstawne.

Dodatkowo, sędzia zakazał składania nowej wersji tego samego pozwu. Reprezentant powoda Pavel Pogodin powiedział w rozmowie z Law360, że sędzia nie podał żadnych przykładów na poparcie swoich twierdzeń o skopiowanych materiałach. Wcześniej powód przyznał również, że sędzia nie rozumie kryptowalut i zaproponował edukację sądu. Sędzia jednak zalecił, aby powód skupił się na swoim głównym zadaniu, czyli potwierdzeniu zasadności zarzutów.

bitmex logoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.