Sąd Najwyższy Stanu Nowy Jork odrzuca petycję przeciwko firmie miningowej | Wiadomości | CrypS.

Sąd Najwyższy Stanu Nowy Jork odrzuca petycję przeciwko firmie miningowej

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
mining bitcoina

Sędzia Sądu Najwyższego Stanu Nowy Jork w hrabstwie Yates orzekł na korzyść firmy miningowej Greenidge Generation. Odrzucił tym samym petycję złożoną przez koalicję aktywistów ekologicznych.


Zgodnie z komunikatem prasowym Greenidge z 7 kwietnia, sędzia Daniel Doyle odrzucił petycję przeciwko Greenidge Generation Holdings wniesioną przez grupę organizacji ekologicznych – Sierra Club, Seneca Lake Guardian i Committee to Preserve the Finger Lakes oraz kilka osób prywatnych – próbujących zatrzymać kopalnie zlokalizowaną nad jeziorem Seneca Lake.

Petycja wzywała również do wstrzymania planów firmy Greenidge dotyczących rozbudowy kopalni BTC w Dresden, 300-osobowym miasteczku w hrabstwie Yates. Firma planuje zwiększyć moce przerobowe zakładu zasilanego gazem z 17 tys. pracujących maszyn do 49 tys. do końca roku. W orzeczeniu możemy przeczytać:

Składający petycje nie udowodnili, że odczuliby szkodę środowiskową inną niż ta, której doznaje ogół społeczeństwa.

Sędzia podkreślił, że żaden ze składających petycję nie mieszka bliżej niż 2000 stóp od miejsca realizacji projektu, a lokalna rada planowania podjęła wszystkie wymagane kroki, by ocenić jego możliwy wpływ na środowisko.

Zgodnie z informacją podaną przez firmę, jest to już piąta nieudana próba podjęcia działań prawnych przeciwko rozbudowie projektu przez różne podmioty.

1 lutego sprawę przeciwko Greenidge’owi poparł kandydat na gubernatora stanu Nowy Jork Jumaane Williams. Wezwał on obecną gubernator Kathy Hochul do odmowy wydawania pozwoleń na wydobywanie kryptowalut proof-of-work w tym stanie.

mining bitcoinareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.