Sąd Najwyższy Stanu Nowy Jork odrzuca petycję przeciwko firmie miningowej | Wiadomości | CrypS.

Sąd Najwyższy Stanu Nowy Jork odrzuca petycję przeciwko firmie miningowej

Zerelik Maciej
mining bitcoina

Sędzia Sądu Najwyższego Stanu Nowy Jork w hrabstwie Yates orzekł na korzyść firmy miningowej Greenidge Generation. Odrzucił tym samym petycję złożoną przez koalicję aktywistów ekologicznych.


Zgodnie z komunikatem prasowym Greenidge z 7 kwietnia, sędzia Daniel Doyle odrzucił petycję przeciwko Greenidge Generation Holdings wniesioną przez grupę organizacji ekologicznych – Sierra Club, Seneca Lake Guardian i Committee to Preserve the Finger Lakes oraz kilka osób prywatnych – próbujących zatrzymać kopalnie zlokalizowaną nad jeziorem Seneca Lake.

Petycja wzywała również do wstrzymania planów firmy Greenidge dotyczących rozbudowy kopalni BTC w Dresden, 300-osobowym miasteczku w hrabstwie Yates. Firma planuje zwiększyć moce przerobowe zakładu zasilanego gazem z 17 tys. pracujących maszyn do 49 tys. do końca roku. W orzeczeniu możemy przeczytać:

Składający petycje nie udowodnili, że odczuliby szkodę środowiskową inną niż ta, której doznaje ogół społeczeństwa.

Sędzia podkreślił, że żaden ze składających petycję nie mieszka bliżej niż 2000 stóp od miejsca realizacji projektu, a lokalna rada planowania podjęła wszystkie wymagane kroki, by ocenić jego możliwy wpływ na środowisko.

Zgodnie z informacją podaną przez firmę, jest to już piąta nieudana próba podjęcia działań prawnych przeciwko rozbudowie projektu przez różne podmioty.

1 lutego sprawę przeciwko Greenidge’owi poparł kandydat na gubernatora stanu Nowy Jork Jumaane Williams. Wezwał on obecną gubernator Kathy Hochul do odmowy wydawania pozwoleń na wydobywanie kryptowalut proof-of-work w tym stanie.

mining bitcoina
reklama
reklama