Rząd USA wystawia na aukcję BTC warte 300 tys. dolarów | Wiadomości | CrypS.

Rząd USA wystawia na aukcję BTC warte 300 tys. dolarów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
aukcja bitcoin

Rząd Stanów Zjednoczonych wystawił w tym tygodniu na aukcję Bitcoina o wartości nieco poniżej 300 000 USD.

Administracja Usług Ogólnych (GSA) jest obecnie gospodarzem aukcji online 4,92 BTC, wartych około 290 000 USD. Aukcja ta jest podzielona na pięć partii, a licytacja zostanie zamknięta 28 października o godzinie 17:00 CT. Najmniejsza dostępna partia to 0,44 BTC, a największa 1,5 BTC.

W momencie pisania tego tekstu, najwyższe oferty są nieznacznie niższe niż cena rynkowa i mają łączną wartość ok. 283 tys. dolarów.

To nie pierwszy raz

Nie jest to pierwszy raz, kiedy rząd Stanów Zjednoczonych wystawił Bitcoina na aukcji. GSA zorganizowało podobne licytacje w marcu i kwietniu tego roku.

Przy pierwszej okazji, 0,75 BTC został zakupiony za 53 104 USD – 21% drożej niż wynosiła cena rynkowa w tamtym czasie. Na drugim, 11 partii po 9.45 BTC sprzedało się za 487 000 USD – ze znaczną zniżką. Przy ówczesnej cenie monety te byłyby warte na otwartym rynku ok. 520 000 USD.

Rząd Stanów Zjednoczonych przeprowadził również kilka dużych sprzedaży w przeszłości. W lutym 2020 roku sprzedał 4000 BTC (wtedy warte 37 milionów dolarów), które zostały skonfiskowane w federalnych sprawach karnych, cywilnych i administracyjnych.

Prawdopodobnie najbardziej pamiętna aukcja tego typu miała miejsce w 2014 roku, kiedy to 30 000 BTC (wówczas wartych 19 milionów dolarów) przejętych z z Silk Roadu zostało wystawionych na sprzedaż przez U.S. Marshals.

Monety trafiły wtedy do kieszeni inwestora Tima Drapera. Przy dzisiejszych cenach, Bitcoin ten byłby wart ponad 1,7 miliarda dolarów.

aukcja bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.